Grote Bazar. Dan is het 6 september 1924. Drie dagen lang zal er een grote bazar gehouden worden ten bate van Chritstiaan de Wet voor de aanschaf van nieuwe instrumenten. Het comité van aanbeveling bestaat uit C. de Groot, burgemeester, Johannes Q. Borgwat, hoofd der openbare lagere school, Jacob Pieter Kreb, IJsbrand Molenaar Jbz., Jan Smit jr., Niek Waterdrinker, en Johannes van Kleeff. Secretaris Remmet Smit schrijft er het volgende over: "Een ware triomf, wie had dat kunnen denken. Van alle kanten stroomde het van cadeau's en postwissels. Groot was de opzet, maar ook groot is het geweest en elk heeft er het zijne toe bijgedragen om de zaak schitterend te doen slagen. Moeder natuur was ons ook gezind hoewel het wel als een wonder mag heten daar wij geregeld in een regenperiode verkeerden. Bij honderd tallen stroomden de mensen naar hier om zich te kunnen getuigen van al de mooie inzendingen en de attracties die werden gehouden. Nu, de mensen hebben genoten. Ze hebben getoond hun milde gaven te laten vloeien in onze kas, waarvoor wij hun dan ook dankbaar zijn. Ze hebben ons in het genot gesteld om aan nieuwe instrumenten te komen. 1670 Mensen hebben de bazar bezocht en hebben ons een batig saldo bezorgd van f 1440,- Voorwaar een bedrag waar wij paf van staan, dit had niemand kunnen voorzien". 1924 7 November 1924. Jaarvergadering met 18 aanwezige leden. Inkomsten fl. 540,96, uitgaven fl. 566,88, een nadelig saldo dus van fl. 25,92. Voorzitter en penningmeester leggen hun functies neer. Nieuwe voorzitter wordt Jacob Kreb met 10 stemmen van de 17. Penningmeester wordt Aris Koster. Herman van Truijen komt met het voorstel om de boeten op te heffen. Dit zal voor een jaar geprobeerd worden. Het idee van Pieter Vorst om met de kleine kapel met uitvoeringen gratis dansmuziek te geven wordt onder applaus aangenomen. Jan Kaaij zal gratis het bodeschap op zich nemen en de oude instrumenten krijgen een plaatsje bij Koster op zijn zolder. Oude muzieknummers zullen te koop aangeboden worden. Zondag 24 mei 1925 wordt meegedaan aan het concours van de Westfriesche bond te Dirkshorn. Begunstigd door mooi weer schitteren ze voor het eerst met de nieuwe instrumenten in de 1ste afdeling fanfare. Opgevoerd als verplicht nummer Boertige Optocht van S. Flesching en Fantasie Carmen als vrij nummer. Een 2e prijs met 134'A punt. De braam is nog niet goed van de instrumenten afgeblazen. 9 Augustus concours te Westzaan. 's Morgens om 8.30 uur met de 199

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 19