wilde Aris Koster wel doen, op het glas na. En nu er een vaandel was, moest er ook een vaandrig komen. Dat werd Piet Kuijn. Het concours zou naar Loosdrecht zijn. Toetreding tot de West-Friesche bond van fanfarecorpsen kost fl. 10,—/jaar. Het geeft wel de mogelijkheid om in eigen plaats een concours te houden, die bond neemt dan de kosten en baten op zich. In 1923 is men druk met concoursen. Zaterdag 20 mei is er het concours te Twisk van de West-Friesche bond van harmonie- en fanfare corpsen. Het is redelijk goed weer en men gaat er met auto's naar toe. In de 3e afdeling een eerste prijs met l68'/2punt. Voor het verplichte nummer is er 271/2 punt, het vrije nummer krijgt 29 van de maximum 30 punten. Zondag 24 juni, een groot nationaal concours te Koog aan de Zaan. Daar is sterke concurrentie te verwachten. Men gaat per motorboot naar de Zaan. In de 2e afdeling met Patricia als verplicht en Guillaume Teil als vrij nummer. Een eerste prijs met 263'A punt. Van de 16 verenigingen die die dag optreden behalen ze ook nog een medaille voor het hoogst aantal punten, 's Avonds in de erewedstrijd weer de eerste prijs met 125 punten. Een grote zilveren lauwerkrans. Ze staan zelf versteld van zo'n onverwacht grote beloning. Dat de directeur na de uitslag op de schouders moet laat zich begrijpen. Laat in de nacht komen ze thuis. "Na eerst nog eens in onze repetitiezaal onze afscheidsgroet te hebben laten horen begaven Wij ons ter ruste", (dat kon toen nog, nu zou het al gauw geluidsoverlast zijn). Zondag 29 juli. Nationaal concours te Santpoort. 2e afdeling. Als verplicht nummer La Cape d'or en als vrij nummer Guillaume Teil van Rossini, 2e prijs, I66V2 punt. 170 Punten zijn nodig voor de eerste prijs. Dit valt even tegen, "we waren gewend om met eerste prijzen thuis te komen". Op de jaarvergadering in 1923 besluit men de zaalhuur terug te brengen van 75 naar 50 cent/week. Dit vanwege de slechte financiële huishouding. De volgende zomer zullen de zomerconcerten in Driehuizen gegeven worden. Voor het bewaren van de muzieknummers wordt Jo. Wiedijk benoemd tot bibliothecaris. Het zomerseizoen van 1924 is weer de tijd voor de concoursen. 29 Mei in Hoogkarspel. Met warm weer wordt de eerste prijs veroverd in de 2e afdeling fanfare met 171 punten, 's Avonds in de erewedstrijd 78 punten, dit levert een 2e prijs op. 13 Corpsen doen mee. 17 Augustus nationaal concours te Middenbeemster. In de 1ste afdeling een eerste prijs met 153 punten, 's Avonds nog een serenade met het corps van Middelie voor de heer Vink, die ook van dat corps de leider is. Beide verenigingen halen een 1ste prijs. Er wordt veel reclame gemaakt door het corps voor de grote bazar die in september in Grootschermer gehouden zal worden. 196

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 16