toch zeer te betreuren zijn indien dit aardige bouwsel, dat zulk een prettig en schoon onderdeel vormt van ons dorpsbeeld, daaruit zou moeten verdwijnen. Met een bedrag van ongeveer fl. 200,— zou de muziektent voor ons dorp te behouden zijn. Het is ook tegenover de leden van het corps, die maar steeds door hun tijd en inspanning te geven voor dit schone doel van algemeen nut, een blijk van onze waardering. "Moge, wanneer straks uwe bijdragen worden gevraagd eene milde geest over u vaardig zijn". De commissie tot het behoud der muziektent: Cornelis de Groot (burgemeester), C. Bakker, J. Smit, Simon Kriek, Frans Posch, Neeltje Slooten-Smit, Teede Slooten. Het zal uiteindelijk niet helpen en de muziektent verdwijnt. Concoursen, optredens in het dorp, het 10 jarig- en vooral het 20 jarig bestaan. Bij het optreden ter gelegenheid van het 10 jarig bestaan krijgt directeur Ditmars een mooi cadeau. Een wandelstok! Zondag 9 juli 1922 is er concours te Oostwoud. Het is de eerste wedstrijd van het corps en meteen een eerste prijs met 158 punten. Voorzitter Cornelis Rus en secretaris Remmet Smit schrijven er een versje over: Al viel de regen ook bij stromen neer, De medalje kregen wij met veel eer. Goed zoo, Christiaan De Wet, ga zo door Dan komen wij op 't goede spoor Dit jaar is tevens een feestelijk jaar voor de vereniging. Dinsdag 3 october 1922 is er de feestavond ter gelegenheid van het 20 jarig bestaan. Voor een stampvolle zaal opent de voorzitter de bijeenkomst en wordt burgemeester C. de Groot tot beschermheer benoemd. Hij krijgt meteen de leiding over de avond. Tot erelid wordt Joseph Ditmars benoemd. De vereniging krijgt een prachtig vaandel aangeboden. En er is een geweldige voordracht door P. Boschman, die het wel en wee van het corps mooi in verzen op zang weet weer te geven. De reizen naar de concoursen moeten hele belevenissen geweest zijn. Van rederijkerskamer "Thalia" krijgen ze een prachtige mand met bloemen. Graftdijk brengt hulde in muziek en zang. Twee uur 's nachts is het afgelopen. Twee weken later is er een extra vergadering. Het gekregen vaandel levert ook wel wat zorgen op. Er moet een kast voor het vaandel komen. Nu, dat 194

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 14