om verhoging van de zaalhuur zolang deze dure tijd aanhoudt. Hier is het bestuur tegen. Bij een uitvoering mogen vrouwen en meisjes van de werkende leden zelf bepalen waar ze gaan zitten. De commissarissen van orde krijgen bij de uitvoering 2 gulden in plaats van 1 gulden, doch dan is er geen vrij entree voor hun huisgenoten. De volgende jaarvergadering zijn er aanwezig 11 leden, afwezig 10 leden. Maar nog wel een batig saldo. Dank aan Toereppel voor het gebruik van de carbietlicht installatie. Die kan wel verkocht worden, er is nu elektrisch licht! De carbietlicht installatie komt in een advertentie in de Alkmaarse Courant te koop. De jaarvergadering in november 1922 laat zien dat er nog maar 20 werkende leden zijn, waarvan er op de vergadering 9 afwezig zijn. Het saldo is met fl. 18,21 nadelig. IJsbrand Molenaar wil een rondgang door de gemeente houden met muziek met tevens een collecte langs de huizen, te doen voor een paar nieuwe instrumenten. Dit wordt door alle aanwezigen goed gevonden. De volgende jaren worden Piet Koning bode, op een salaris van fl. 10,-/jaar. (om nieuwe leden te werven) P. Boschman en A. Koster commissaris. Directeur J. Ditmars bedankt en met 13 stemmen voor wordt A. Vink gekozen. Een ledenlijst van 1921/22 laat zien wie er lid zijn; kunstlievende leden: D. Wiedijk, Jn. Kuijper, Jn. de Bood, D. Kooger, W. Zee, Jn. Smit Jz., G. Bakker, WJ. Koster, Jn. Koster, F. Posch, T. Schermerhorn, Jn. Bood, S. Kieft Pz„ P. Schermerhorn, Jb. Buis, W. Schermerhorn, G. de Groot, P. Klinkhamer sr„ Jb. Vlaanderen, K. Wiedijk Tz., Jn. Pilkes, S. Jongert, B. Plooijer, Jn. Molenaar, D. Koning Pz., P. Wiedijk Kz„ D. Verbeek, IJ. Molenaar, W. de Wit, Jac. Smit, wed. Jb. Spaan, D. Kaaij, J. Smit Mz., J. Lutterot, P. Boschman, J.A. Borgwat, C. Spaan en G. Kieft. Muziektent. In 1906 was er een verzoek gedaan aan de gemeente voor een muziektent op het Scheepjeserf. Dit was toegestaan. Maar moet de tent 's winters opgeborgen worden of maar laten staan. Het blijkt even duur te zijn dus blijft de tent staan. De muziektent vormt de jaren daarna wel een grote kostenpost die de vereniging zelf niet kan betalen. In 1919 is een commissie tot behoud van de muziektent opgericht. Deze commissie doet een oproep tot de waarde medeburgers om in actie te komen tegen de sloop van de muziektent. Het corps heeft de muziektent voor afbraak te koop aangeboden, omdat ze zelf door gebrek aan geld niet de mogelijkheid heeft om de nodige herstellingen te verrichten. "Maar het zou 193

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 13