2 November 1906. Aanwezig 16 leden, afwezig 7 leden. Uitgaven fl. 226,99, ontvangsten fl. 232,88, saldo fl. 5,89. Ter sprake komt een muziektent. Er gaat een verzoek naar het gemeentebestuur om de zomermaanden de tent neer te mogen zetten op het Scheepjeserf. 1 November 1907. Aanwezig 15 leden, afwezig 8 leden. Een saldo van fl. 15,75. Louw Blauw is de enige jongen bij het corps. Hij is aangenomen om noten te schrijven en hoeft geen contributie te betalen. Bij de vergadering op 30 october 1908 is er een nadelig saldo van fl. 29,10'/2 cent. Dit zal zich later nog vele jaren herhalen. De contributie wordt verhoogd met 50 centen. Nieuw lid is Jacob Klinkhamer. Nieuwe leden moeten wel tekenen, anders kunnen ze zo de vereniging weer verlaten! Jongens beneden de 16 jaar krijgen een proefjaar, daarna, als ze het volgens de directeur kunnen leren, betalen ze contributie. Bij de volgende vergadering stelt Toereppel voor om de burgemeester tot beschermheer van de vereniging te benoemen, dit wordt met algemene stemmen aangenomen. Het boetestelsel voor te laat komen en het niet bijwonen van de repetities moet beter gehandhaafd worden. Cornelis Rus stelt voor om genummerde entreekaarten aan te schaffen, dit voor een betere toegangscontrole. Vergadering van 5 november 1912. De penningmeester W. Blauw, die het jaar daarvoor benoemd is, heeft bedankt, maar wordt na 2 stemmingen toch weer herkozen. Het voorstel van J. Smit, om wanneer er een nachttram rijdt, met het gehele gezelschap de opera in Amsterdam te bezoeken, haalt het niet. L. Blauw, het jongste lid wil in het vervolg contributie betalen en als hij dan de voordrachten begeleidt, zou hij daarvoor een vergoeding moeten krijgen. Dit wordt goed gevonden. Bij de vergadering op 9 november 1914 is er een geringe opkomst van de leden. Door de grote mobilisatie zijn ook secretaris J. Kuin en penning meester L. Blauw er niet. Tevens heeft de penningmeester bedankt en in deze functie volgt F. Wiedijk hem op. Bij de uitvoeringen is er vaak onvrede over de plaatsen waar leden en niet leden mogen zitten. Voorgesteld wordt door P. Koning om 2 personen van buiten het korps aan te stellen die de plaatsen aanwijzen. In 1915 gaat de contributie van de kunstlievende leden met 50 cent omhoog. C. Smit en D. Kieft zullen proberen om meer kunstlievende leden te werven. Op 4 november 1917 wordt Jb. Stekelbos als secretaris gekozen. Het bestuur krijgt meer vrijheid van handelen. Er wordt voorgesteld om bij de eerstvolgende uitvoering een komiek te laten komen omdat er weinig licht is. Herbergier Tijmen Toereppel verklaart licht genoeg te hebben. Wel vraagt hij 192

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 12