Fanfarecorps "Christiaan de Wet" uit Grootschermer. /n het Regionaal Archief te Alkmaar vond ik het een en ander over muziekcorps "Christiaan de Wet" uit Grootschermer. Het hier volgende artikel komt daar uit voort. Het geeft een aardig beeld van het verenigingsleven aan het begin van de vorige eeuw. Oprichting. Christiaan de Wet wordt opgericht op 3 oktober 1902. Onder de zinspreuk: "Vooruitgang is ons streven". In het lied van P. Boschman, aan het eind van dit artikel, wordt de reden van oprichting verklaard. Er is een algemeen reglement dat 18 artikelnummers bevat. Alle werkende leden zijn aan de bepalingen hiervan gehouden. Artikel 1 verklaart de doelstelling van het korps: bevorderen van nut en genoegen. Volgende artikelen zijn: - De leden bestaan uit werkende kunstlievende- en ereleden. De kunstlievende leden betalen als minimum contributie fl. 0,50 per week en hoger. - Het bestuur bestaat uit 4 leden, waarvan voorzitter, secretaris, penningmeester en commissaris onderling hun functies verdelen. - Bij te laat komen op de oefening betaalt men vijf centen boete. Bij niet tegenwoordig zijn, zonder opgaaf van schriftelijke redenen een boete van tien cent, en zo zich dit drie malen achtereen herhaalt, vanaf de derde en volgende malen vijf en twintig centen boete. - Hij die zijn instrument verwaarloost betaalt een boete van hoogstens vijf en twintig gulden, nader door de leden te bepalen en in overleg met de directeur. - Het is verboden op de oefeningen en uitvoeringen alcohol te gebruiken op boete van ten hoogste een gulden. - Ieder lid die de gemeente verlaat is van de vereniging uitgesloten. Dit alles wordt in de algemene vergadering van 3 november 1903 vastgesteld. Bestuurszaken tot en met 1922. Bij de eerste algemene vergadering is een rooster opgesteld van aftreding voor de komende 5 jaren: 1903 J. Kuijn, 1904 C. van Truijen, 1905 D. Kooger, 1906 J. Kooijman, 1907 W. Bloemen en 1908 C. van Truijen. Van iedere jaarvergadering zijn korte notulen gemaakt. De vergaderingen zijn in oktober/november en gaan meestal over de financiële situatie en de bestuursverkiezingen. 191

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 11