Bulletin van het Museum "In 't Houten Huls" Van de voorzitter, In de Chronyke van maart van dit jaar heb ik u verteld over de voortgang van ons project Houten Huizen Stenen Forten, het in samenwerking met Natuurmonumenten opgezette vaararrangement dat bezoekers een vaartocht van het museum naar Fort Spijkerboor gaat bieden, een rondleiding in Fort Spijkerboor waarna men weer terugvaart naar het museum, een bezoek aan het museum en een wandeling door De Rijp.Na een uitgebreide en zorgvuldige zoektocht, hierbij gesteund door deskundige adviseurs en aantal enthousiaste vrijwilligers hebben wij een prima schip gevonden voor dit vaararrangement. Het is een zogenaamde motor-kagenaar die in 1930 in Leiden is gebouwd.Op het moment dat ik dit voorwoord schrijf zijn wij bezig om met de notaris de overdracht te regelen.Daarna zullen wij zo spoedig mogelijk de Maria-Lijntje, zo heet het schip, aan u presenteren. De collectie van het museum heeft ook een aantal belangrijke schenkingen ontvangen in de afgelopen periode. Het Journaal van Fedde Jansz. Visser is door de erfgenamen, van de in juni overleden mw. Visser-Stolp, aan het museum geschonken. Dit Journaal is een belangrijk document uit de maritieme historie van De Rijp. De heer Vrij schenkt het museum tien majolica-borden. Borden die zijn gevonden in De Rijp en omgeving en zeer karakteristiek zijn voor het Schermereiland. Bij de Rabobank Purmerend en Omstreken heeft positief gereageerd op ons verzoek voor steun in de exploitatie en stelt ons voor meerdere jaren in staat om een aantal extra activiteiten voor o.a. de jeugd te organiseren. De financiële situatie van het museum vraagt echter om extra ondersteuning hetgeen inhoudt dat wij nog meer sponsors zoeken. Heeft u suggesties dan hoor ik dat graag van u. Op zaterdag 29 oktober is er weer een Museumnacht. Het thema van dit jaar is "Tegenpolen" en het programma biedt een variatie aan activiteiten. Gezien de reacties op de vorige museumnacht een evenement dat u niet mag missen, dus reserveer het vast in uw agenda en let op de aankondigingen. Aldert Pilkes 171

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 55