'De kinderen hadden er geen zin in om met het autobusbedrijf verder te gaan. Dat knaagde wel. De concurrentie werd toen ook al groter. Dat waren twee belangrijke redenen om het bedrijf te verkopen. In die tijd reed Hooyberg's Tours al voor O AD (Overijsselse Autobus Diensten), een aanzienlijk groter bedrijf. We hebben het bedrijf net op tijd verkocht, net voordat de grote con currentieslag begon.' 1978 - Dick Hooijberg (Wormerveer/Zaandam) neemt autobedrijf J.C. Doorn in Landsmeer en Amsterdam-Noord over. Doorn heeft geen opvolger voor het bedrijf dat hij twintig jaar geleden startte. Het personeel (25 man) is ook door Hooijberg overgenomen. Daardoor heeft men nu in totaal 60 man personeel. Directeuren zijn Dick Hooijberg en Ber Nibbering. Door de overname krijgt het bedrijf tevens de beschikking over een eigen plaatwerkerij in Landsmeer. Het bedrijf beschikt nu over 1000 m2 bedrijfsruimte in Zaandam, 1650 m2 in Wormerveer, 1200 m2 in Amsterdam Noord en 6000 m2 in Landsmeer. Verder heeft het bedrijf een steunpunt in Graft voor Simca-rijders met een Mitsubishi-dealerschap. 1978 - De benzine- en oliekassa bij de pomp van Hooijberg is vertrokken. Die is cadeau gegeven aan S.V. De Rijp, die er een snoeptentje voor op het sportveld van heeft gemaakt. 1981 - Een interview met Rob Bakker (36), die vier jaar geleden samen met z'n broer Dirk (31) het bedrijf van Hooijberg heeft overgenomen. De gebroeders Bakker hebben ook Pools Tours en de reisorganisatie Cebuto in Amsterdam overgenomen. In totaal hebben ze nu 70 touringcars op de weg In de vier jaar dat wij hier zitten is de omzet bijna verdubbeld. Er is geen plaats meer voor de kleintjes. De concurrentie wordt steeds heviger. Was er een tijdlang een dip omdat mensen liever gingen vliegen, nu is de - goedkopere- touringcar weer helemaal terug. Het publiek is ook veranderd Geen gehos en gelal meer, geen polonaises in de bussen. Uitzonderingen zijn de reizen naar de wijnfeesten in Duitsland en Oostenrijk: die zetten de bloemetjes echt buiten. Leo den Engelse Gegevens beschikbaar gesteld door de familie Hooijberg (tenzij anders vermeld). Alle afbeeldingen zijn, tenzij anders vermeld, afkomstig uit het OHV-archief. 170

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 54