worden in de periode van april tot september dagelijks dagtochten gehouden naar de grote toeristische attracties in ons land. 'De O AD, een grote landelijke organisatie gespecialiseerd in busreizen, zocht in de provincie Noord-Holland een steunpunt. Als gerenommeerd touringcarbedrijf werd contact opgenomen met Hooyberg. Het een en ander resulteerde in een nauw samenwerkingsverband tussen beide firma's. We kunnen onze klanten nu een nog uitgebreider programma aanbieden. Een aantal van onze bestaande reizen is thans in het OAD-programma opgenomen. Door de samenwerking was het mogelijk om zeer voordelige contracten af te sluiten hetgeen de klanten ten goede komt!' [Het Gezinsblad]. 1977, omstreeks - Uitgaansdag bejaarden Graft-De Rijp. Een ongedateerd knipsel vermeldt dat de jaarlijkse bejaardentocht weer heeft plaatsgevonden. Met drie volle bussen en een busje voor rolstoelrijders. De organisatie lag bij Niek Hooijberg. De tocht ging via Enkhuizen, Lelystad (koffie in restaurant De Meerkoet) naar Gaasterland (aperitief en koffiemaaltijd in het restaurant bij Sybrandy's Vogelpark) en vandaar via Workum en de Afsluitdijk (koffie/ theestop in De Maaier te Wieringerwerf) weer naar huis. In zaal Oudejans werd het gezelschap muzikaal ontvangen door de gebroeders Kruiswijk en toegesproken door de burgemeester, mevr. de Jong. De tocht werd mede mogelijk gemaakt door bijdragen uit de burgerij. 1977 - Scheiding van het touringcarbedrijf en het personenautobedrijf: de broers gaan uit elkaar. De belangrijkste redenen: een bedrijf was voor drie broers te klein en Dick had een voorkeur voor personenauto's. 1977 - Hooyberg's Tours heeft een wagenpark van 14 Mercedes touringcars waarin bij elkaar 625 personen vervoerd kunnen worden (zitplaatsen). 1977 - Tienjarig bestaan van de garage van Dick Hooijberg b.v., dealer var. Sunbeam, Simca en Chrysler. 1977 - Autobedrijf Hooijberg gaat naar de Grafterbaan. Het gaat om eer nieuwe vestiging met showroom en verkoop gebruikte auto's. Het garagebedrijf voor personenauto's wordt verplaatst van het Zuideinde -waai geen uitbreidingsmogelijkheden meer zijn- naar de Grafterbaan bij benzinestation De Poel. Daar heeft men de beschikking over 180 m; werkplaats en 200 m2 showroom. Directeur wordt B. Nibbering, verder zijn ei twee monteurs. Het pand is eigendom van de firma Blokdijk Van den Bosch. [NNC van 23.2.1977] 168

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 52