De vloot bestaat nu uit drie Mercedes bussen, een AEC, twee Leylands, een Fiat en een Volvo. Het is de bedoeling om geheel op Mercedes over te gaan. Als eerste touringcarbedrijf boven het IJ worden sinds enkele jaren alle bussen met luchtvering uitgerust; dat kost per bus f 5.300 extra. Tijdens de proefrit noteert de journalist: 'de luchtvering van de grote bus bleek het zelfs op de achterbank nog mogelijk te maken tijdens het rijden aantekeningen te maken. Dat zal voor de meeste toeristen niet nodig zijn, maar het is wel een aanwijzing dat het eventueel schokken tot het uiterste wordt beperkt.' 1972 - Wethouder Siem Hooijberg neemt om persoonlijke redenen afscheid van de gemeenteraad van Graft - De Rijp. Mevr. Annie Hooijberg-Bruin: "Het werk als gemeenteraadslid en wethouder interesseerde mijn man mateloos maar de combinatie met het vele werk in het eigen bedrijf was niet vol te houden." Siem Hooijberg was wethouder van Graft-De Rijp van 1966 tot 1972; daarvoor was hij ongeveer een jaar raadslid voor de WD. 1975 - Uitnodiging: 'Op 1 februari 1975 is het 50 jaar geleden dat Dirk Hooyberg een garagebedrijf begon in De Rijp. In de loop der jaren is dit uitgebreid met taxi's, touringcars, reisbureau en autobedrijven met vestigingen in De Rijp, Wormerveer en Zaandam. Ter gelegenheid van dit Gouden Jubileum wordt een receptie gehouden op zaterdag 1 februari a.s. van 15 uur tot 17.30 uur in de Sporthal 'De Oosterven', Jan Ploegerlaan te De Rijp. Uw aanwezigheid wordt zeer op prijs gesteld.' 1975 - Op een foto staan de oprichters van het bedrijf, D. Hooijberg (76 jaar) sn G. Hooijberg-Kroone (74 jaar). Op de achtergrond een herdenkingsplaat: ïen gezandstraalde glasplaat waarop het bedrijf is uitgebeeld: een rijwiel, een ïuto (Simca) en een Mercedes touringcar met op de achtergrond de Dambrug ;n het Raadhuis van De Rijp. De herdenkingsplaat was een geschenk van het lersoneel. 1975 - Burgemeester Over de Linden overhandigt aan Dirk Hooijberg en echtgenote een oorkonde van de gemeente: 'Aan de familie Hooyberg van het gemeentebestuur van Graft - De Rijp, met waardering en erkentelijkheid voor Je wijze waarop zij de naam van De Rijp 50 jaar lang in Nederland en Europa leeft uitgedragen. De Rijp, 1 februari 1975. Het gemeentebestuur.' De lorkonde is geschreven door plaatselijk kalligraaf Lense Elzinga. In zijn oespraak feliciteert de burgemeester ook de drie broers Hooijberg met hun vrouwen, die 'met hun inzet op eveneens niet geringe wijze hadden meege- bouwd aan de zaak.' (NNC 3.2.1975). 1976 - 'Jaarlijks organiseert Hooyberg's Tours BV 90 busreizen naar o.a. Zwitserland, Oostenrijk, Duitsland en Italië. Naast deze buitenlandse reizen 167

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 51