Naar de Zaan "Toen op zeker moment Zwart in Wormerveer zijn reisbureau overdeed aan de Enhabo, heb ik gezegd: Jongens, als we wat willen, moeten we nu naar de Zaanstreek. Er kwam industrieterrein beschikbaar in Wormerveer We kochten er een stuk grond en bouwden er een garage. De bedoeling was daar een stuk of wat bussen te zetten. Daar is weinig van gekomen. Het had ook zijn bezwaren. Zo heeft daar die grond eigenlijk een tijd renteloos gelegen. Totdat bij Dick de zin van het op de bus zitten er wat af ging. Hij wilde liever een garagebedrijf. Zo is hij Simca-dealer geworden aan de Industrieweg. Hij haalde in korte tijd zijn patroonsdiploma en heeft er een bloeiend bedrijf van gemaakt. Ik heb altijd tegen de jongens gezegd: Het toerbedrijf, daar hebben jullie wat moois van gemaakt, maar vergeet het garagebedrijf niet. Daar is ook wat van te maken en er is behoefte aan ook". Het antwoord Dirk Hooyberg senior komt graag in de garage van zijn jongste zoon, doet met plezier de boodschappen -onderdelen halen, onderdelen brengen naai de nieuwe vestiging in Zaandam- en zou het allerliefst gewoon meewerken in de zaak. Dat laat de gezondheid echter niet toe. Wat de gezondheid wel toelaat dat is, zo dikwijls hij in een van de vestigingen van het familiebedrijf komt, stilletjes constateren dat het overal goed gaat, dat overal een plezierige werksfeer heerst; dat de naam Hooyberg in garage- en toerbedrijf een begrip is geworden van degelijkheid en betrouwbaarheid. Dat is in feite het antwoord van Dirk Hooyberg op de vraag van wijlen zijn schoonvader, 50 jaar geleden: "Wat ga je nu uithalen". Een onuitgesproken antwoord, want Dirk Hooyberg houdt er niet van zich ergens voor op de borst te slaan. "Ik heb het geluk gehad dat ik alles om mij heen in De Rijp heb kunnen kopen, op zien komen, om de zaak uit te bouwen", zegt hij bescheiden. Maar was dat geluk? Zijn devies is: 'Aanpakken, op tijd zijn en zorgen dat alles schoon en netjes is'. Dat is het fundament waarop hij 50 jaai geleden zijn bedrijf heeft gesticht. C. Booy 1 De familienaam is Hooijberg. De naam van het bedrijf werd echter vaak gespeld als Hooyberg. In beide bijdrage van de heer Booy is de oorspronkelijke spelling overgenomen. LdeE 154

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 38