keer de Noord ming voor. Op Landwacht en sten onze per hebben... Ik 'malen per dag ck, in bed met ijt geraakt. We slotte allemaal ren hermetisch ier komen. Jan in verhaal over maar", zei hij. kou stonden, j de boeren uit 'Tja, die bent U elegd en hem bussen ben ik loeg?" Hij was ;n wel meteen srkplaats maar tauto gekocht. :n opgebouwd, agentje, wat bij Het DKWtje Siem Visser in Daar stond 'ie topt had in de k. nog ingericht er voetbalritjes oude bus, een e zijn we weer f gesloopt was, en toen al gauw nog een nieuwe. Die eerste jaren na de oorlog hebben we nog wat afgemarteld met die bussen, maar van jaar op jaar werd het beter. Steeds nieuwe bussen erbij en later zijn we langzamerhand overgeschakeld op de Mercedesbussen van nu. De vooruitgang op dit gebied is enorm. Vooral de verbetering aan de vering heeft het reizen comfortabel gemaakt. Het busbedrijf heeft een geweldige vlucht genomen. De jongens zijn er in gekomen. Het werk van de laatste 10 jaar, is het werk van de jongens geweest. Zij hebben het busbedrijf groot gemaakt. Vóór die tijd had ik nog een vinger in de pap. Tot mijn 66e iaar heb ik nog mee gereden. Arbeidersvervoer voor Van Gelder. Toen woonde ik al in Wormerveer, maar 's morgens 5 uur zat ik al in De Rijp. t Was een dienst van 's morgens vroeg en 's avonds laat, maar ik voelde me er lekker bij. Het toerbedrijf naar het buitenland heeft een grote vlucht gekregen. Ik heb zelf voor de oorlog wel al reisjes naar het buitenland gemaakt, met de Fordbus. Ardennen en Eifel, maar dat was toen nog clubwerk. Ik organiseerde niet zelf. Nu hebben de jongens een eigen reisbureau. Alledrie jongens hebben op de bus gezeten." Kleine open Ford vrachtwagen voor de verkoop (jaren dertig). De auto staat op het Zuideinde; op de achtergrond de eerste huizen op de Lievelandsbuurt. 153

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 37