Sparzomertochten "Ongeveer tegelijkertijd was ook Go de Rie in Z.O.-Beemster voor zichzelf begonnen en in Wormer Jan Groot. Onze bussen hadden dezelfde groene kleur. En in Graftdijk was Nico van der Hoff begonnen. We waren ieder op zichzelf, maar we namen ook wel gezamenlijke ritten aan. De Spar-zomer tochten, van Doets in Purmerend, begonnen toen. Voor een uitgekiende prijs Ik weet nog best dat Goos en ik er samen op af gingen. Er moesten 1200 mensen worden vervoerd, in al die dagtochten, naar Apeldoorn, naar de zeepfabriek van De Haas en Van Brero. Reis met koffietafel en diner. We gingen hotels af en kwamen op een prijs van f 4,95 per persoon, allej inbegrepen. Toen deed Zwart in Wormerveer offerte voor f 4,90 en wij zater er naast Toch liep onze touringcar-onderneming vrij goed. Ik zorgde dat ik altijd overal op tijd was, dat de boel schoon was en netjes. Dat je 's avonds, als je thuis kwam meteen weer onder de auto kon gaan liggen sleutelen, dat nan je er bij want de volgende dag moest het weer in orde wezen. Dat soor' dingen heb je nu helemaal niet meer. Die wagens van nu zijn zc geperfectioneerd, daar mankeert niks meer aan. Toen ik in 1937 mijn tweede bus kocht en de carrosserie door Jorritsmi liet maken, toen reed dat ook al weer een stuk plezieriger dan in de eerste. Ir 1938 kocht ik nog een Opel-bus. Een van de knechts die toen bij ons was was Kees Rooker, die nu bij de Naco* werkt. Die derde bus heb ik door Jac Me laten maken, in Alkmaar. Die kostte toen kant en klaar f 5000. Op 't ogenblik staat er een nieuwe bus voor ons op stapel die anderhalve ton gaat kosten!" Mobilisatie "In 1939 hadden we op zekere dag een schoolreisje, van een school ui Monnickendam. Samen met Go de Rie. We waren in Egmond aan Zee. De internationale toestand was erg gespannen. We hadden toen ook al radio ir de wagen. Tussen de middag zei ik: "Jongens, we gaan even naar de nieuws berichten luisteren". Toen hoorden we dat de mobilisatie was afgekondigd Iedereen die het soldatenpakkie aan had gehad, moest opkomen bij zijn onderdeel. We vertelden het aan de mensen van de school. De onderwijzer zei: "Direct naar huis". Overal langs de weg stonden mensen in groepjes te praten en overal waren al de plakkaten aangeplakt. Toen ik thuis kwam stond de telefoon roodgloeiend van de afbestellingen voor de ritjes die we nog in het boek hadden staan. Kees Rooker moest ook in dienst. Het toerwagenbedrijf lag plat NACO: In Purmerend gevestigde autobusondememing. Ging in 1974 op in de NZH tt Haarlem, de voorloper van het huidige Connexxion. 150

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 34