De bodemvondsten op de zolder van het raadhuis Graft zijn op hun eindbestemming. Op het einde van het jaar 2004 hebben een grote hoeveelheid bodem vondsten welke al vele jaren opgeslagen staan op de zolder van het: raadhuis Graft hun definitieve bestemming gekregen en zijn in eigendom overgedragen aan het museum 'Het Schermereiland' in De Rijp. Deze grote collectie is door de graafgroep van de Oudheidkundige Vereni ging in de jaren 1970-1980 opgegraven, schoongemaakt en gesorteerd om te worden gerestaureerd. Vele gerestaureerde stukken en andere gave en of belangwekkende vondsten zijn in die jaren ook al snel aan het museum over gedragen zoals blijkt uit het overzicht van de bruikleen overeenkomsten var het museum van in totaal 122 stuks. Drie leden van de voormalige graaf groep waren bereid om al deze hele- en brokstukken door hun handen te laten gaan om een goede taxatie en een juiste indeling van al die stukken te maken. De indeling was als volgt gedacht: 1Stukken voor de museumcollectie, beoordeeld op zeldzaamheid en compleetheid 2. Stukken van mindere waarde als algemeenheid, maar goed bruikbaar voor demonstraties zoals restauratie en voor educatie zoals voor de leskist. 3. Fragmenten welke interessant zijn als lesmateriaal en om uit te delen aan de jeugd bij museumbezoek, b.v. pijpenkoppen. Deze werkzaamheden zijn gedurende vier maandagochtenden verricht door Pim Terpstra, Kees Mol en Jean Eibergen, geassisteerd door een bestuurslid. Tenslotte zijn de 'museumstukken' in groepjes op de foto gezet. Deze laatste werkzaamheden betekenen het einde van de graafgroep in deze vorm. Het betekent ook een afsluiting van een zeer actieve en boeiende periode van het verenigingsleven van de OHV. De werkgroep kwam als graaf ploeg voor het laatst bij elkaar op het nieuwe museumterrein in april 2002. Nadat alles in dozen was verpakt en klaar voor aflevering was de zolder van het raadhuis weer ter beschikking voor andere opslag, nu voor al het documentatie-materiaal van de Werkgroep Schermerhorn. Nu de graafgroep voor de laatste maal bijeen is geweest in november 2004 om op dit alles terug te zien, is het goed om ook in dit verslag te ver melden wie de leden van deze groep waren; Aad en Tinie Blaauw, Neeltje Blokdijk, Arnold en Ria van Dongen, Peter Eggers, Jean en Tieke Eibergen, Gerrit de Jong, Ab Koerse, Frank en Herman Meijer, Kees en Tiny Mol, Flory Peetoom, Aldert Pilkes, Kees Regensburg, Libbe Reitsma, Pim Terpstra, Martien Verkerk, Jan Vos. Deze leden waren niet altijd gelijk lid. 4

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 4