Raadhuisberichten Voorzitterschap Uiteraard voelen we nog steeds de leegte ontstaan door het overlijden van Pieter Schotsman. Die leegte is moeilijk op te vullen, maar een vereniging moet nou eenmaal een voorzitter hebben. Na overleg in het bestuur is be sloten dat de secretaris het (waarnemend) voorzitterschap gaat vervullen. Hij zal dit combineren met het secretariaat. Het bestuur beraadt zich op een definitieve oplossing. In dit nummer Een uitgebreid artikel van de heer Blaauw uit Haren over de doopsgezinden in Noordeinde. Dit ter voorbereiding van de 'Week van de Vermaning' (8 tot en met 15 mei). Daarop aansluitend de aankondiging van de lezing die Prof. Visser in die week in de Noordeinder Vermaning houdt. Verder een verslag van Jan Kaptein over de verwerking van de bodemvondsten en een artikel van uw secretaris over de grootste geleerde die door het Schermereiland is voort gebracht, Bernard Nieuwentijt. 350 jaar geleden geboren in West-Graftdijk. En de aankondiging van een heuglijk feit: de start van de 'Werkgroep West-Graftdijk' en last but not least de bewerking voor de Chronyke van '.et verhaal 'Het Schermeilandsentiment' dat Diederik Aten in de Rijper museumnacht vertelde. Te noteren data Dinsdag 5 april Algemene Vergadering, om 20.00 uur in het Rijper Huis in De Rijp. Woensdag 11 mei om 20.00 uur lezing van Prof. Visser over de geschiedenis van de doopsgezinden in Holland -boven- het IJ. Dinsdag 21 juni de zomeravondwandeling. We gaan dit jaar naar 'Onze Lieve Vrouw ter Nood' in Heiloo. 2005 is een bijzonder jaar in de geschiedenis van het bedevaartsoord. Honderd jaar geleden vond de 'heropleving' plaats. Nadere aankondiging in de volgende Chronyke. Zaterdag 10 september de najaarsexcursie naar Leiden. Dick Mantel

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 3