Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter, Al eerder heb ik u verteld over ons project Houten Huizen Stenen Forten. Dit in samenwerking met Natuurmonumenten opgezette vaararrangement biedt bezoekers een rondleiding door Fort Spijkerboor, een vaartocht naar ons museum, een bezoek aan het museum en een wandeling door De Rijp waarna men weer terugvaart naar Fort Spijkerboor De uitwerking van dit plan kreeg een onverwachte wending toen bekend werd dat een van de vrachtschepen van de voormalige Rijper beurtvaarton- derneming Visser te koop werd aangeboden. Dit was de Koophandel 2, een 22 meter lang in 1903 voor de fa. Visser gebouwd motorvrachtschip. Dit schip heeft tot rond 1970 voor de fa. Visser gevaren en heeft daarna dienst gedaan als woonboot. Gesteund door deskundige adviseurs en aantal enthousiaste vrijwilligers hebben wij een plan gemaakt voor restauratie en reconstructie van het schip met een bijbehorende begroting voor de - eenmalige - investering en eer exploitatie-opzet. Voor ons project Houten Huizen Stenen Forten beteken de dit wel dat wij extra fondsen moesten gaan werven. Ons museumbestuui heeft daar onlangs van vastgesteld dat dit ons niet is gelukt. Concreet bete kent dit dat de bijzonder aantrekkelijke gedachte om de Koophandel 2 m zoveel jaren naar De Rijp terug te halen niet doorgaat. Wij zijn nu op zoel naar een ander, goedkoper schip, voor onze vaarroute. Want voordat er mis verstanden over ontstaan: het vaararrangement gaat gewoon door Dit jaar zullen er in De Rijp veel activiteiten georganiseerd worden naa aanleiding van het jubileumjaar van de Grote Kerk. Het is namelijk 350 jaa geleden dat deze werd gebouwd. Bij de volgende tentoonstelling in he museum zalde jarige kerkdan ook het onderwerp zijn. Wij hebben nu ook al onze eerste ervaringen met de "wintersopenstelling van het museum. De bezoekersaantallen op de zondagen stemt ons tot tevre denheid waarbij het opvalt dat wij steeds meer groepen op bezoek krijger Een prima ontwikkeling - als u wilt weten wat er allemaal mogelijk is, belt dan gerust met Jenny Mulder. Zorg heeft het bestuur voor de financiële situatie van het museum i 2005. Een uiterst sobere exploitatiebegroting staat vermindering van subsidie 38

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 38