Werkgroep West-Graftdijk Vanuit de Oudheidkundige Vereniging was er al geruime tijd belangstel ling voor de oprichting van werkgroepen in het gebied dat ons zo zeer ter harte gaat. Nu is er een initiatief genomen (goede voornemens voor 2005) door een van de bestuursleden voor de oprichting van de Werkgroep West- Graftdijk die zich in gaat zetten voor onderzoek naar de historie van belang rijke objecten of geschiedenissen van West-Graftdijk. Twee van onze bestuursleden komen uit deze mooie plaats t.w. Bertha van der Steen, penningmeester en Marianne Wensveen, bestuurslid. Deze kaatste heeft verschillende mensen bereid gevonden om met enthousiasme te starten met een onderzoek naar de boerderij van de fam. Strijbis aan de Zuiderstraat in West-Graftdijk. De keuze voor dit onderwerp wordt ingegeven door het toch beeldbepa- ende karakter van de boerderij en de 18e eeuwse schouw in de stolp, waar door wij vermoeden dat de boerderij al een hele geschiedenis achter de rug heeft. De laatste bewoner Cor Strijbis was iemand die vele mensen kenden. Omdat hij aan huis gebonden was en altijd aan zijn tafel voor het raam zat was hij een vertrouwde figuur voor alle langskomers. Voortdurend stak hij zijn hand op en toen hij er niet meer was bleef de gewoonte om te kijken nog steeds bestaan. De volgende mensen zitten in de werkgroep: Klaas Keetman, Kees en Ans Oud (van het winkeltje) en Marianne Wensveen. We hebben een lijst opgemaakt van alle mensn die we eventueel kunnen benaderen voor vragen en dat zijn dus mensen op leeftijd, die hier altijd gewoond hebben of zijn verhuisd maar toch heel veel weten van het leven in West-Graftdijk. Die mensen zijn van groot belang voor het succes van het onderzoek. De werkgroep houdt zich aanbevolen voor informatie, hoe gering ook, van leden of niet-leden over bovengenoemd onderwerp. Verder zullen we geregeld het Regionaal Archief in Alkmaar raadplegen,waar ze ons met raad en daad terzijde staan. Uiteindelijk is het voor ons ook een nieuw initiatief waar we ons met vallen en opstaan doorheen moeten werken. Mochten er mensen onder u zijn die het ook leuk vinden om deel te nemen aan de werk groep, of informatie willen uitwisselen dan kunnen ze kontakt opnemen met: Marianne Wensveen, Zuiderstraat 23, tel. 0650521901, email: mwensveen@quicknet.nl. Marianne Wensveen 37

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 37