vak bijgebracht en ik had er een concurrent bij. Geloof het of niet, hij werd zowat een nog fanatieker wedstrijdvisser dan ik. In totaal ben ik 6 keer kam pioen van De Hengelaar geworden, zelfs nog een keer toen ik in Bovenkar- spel woonde. Een interessant sociaal gebeuren van De Hengelaar vond ik het 50 jarig jubileum in 1961. Ik heb het feestprogramma van deze mijlpaal altijd goed bewaard, niet wetende dat ik er in 2004 nog eens uitgebreid naar zou kijken. Ik herinner me de feestrede van voorzitter Maarten van Tiel en het overzicht van 50 jaar De Hengelaar van secretaris Jan Taam,nee niet Tom Poes maar oude Jan Taam van de Wolbaai, minder dan de consumptiebonnen en het goochelen van Mr. Hedi en ik geloof dat die naam stond voor Henk Dinkla uit de Beemster. Muziek was er van de Henkasisters en we kregen zelfs nog een dolle klucht voorgeschoteld met de titel: Amalia-Azalia. De toneelspelers zul len de meeste lezers niet onbekend zijn: Jaap Smit, Arie Smit, beter bekend als Prak, Nel Kaptein en Truus Oudejans-Bijman. Het was echt lachen, gie ren, brullen geblazen. Het leuke is nu dat ik tussen alle oude paparassen die al lang in de papierversnipperaar hadden moeten liggen, een rekeningetje van 5 gulden vind voor auteursrecht en daardoor weer weet dat dit jubileum op 29 april 1961 gevierd werd. Waar? In zaal Blokdijk en de officiële receptie voor besturen van vooral andere visclubs uit de regio werd op 23 juli van 3 tot 5 uur gehouden in "Het Rijper Wapen" van het trouwe lid ome Cor Zomerdijk die toen hij dik in de 90 was, nog steeds viste. Nog een paar laatste woorden over dit jubileum dat als een van de eerste grote feesten die ik mee mocht maken toch wel de nodige indruk op me ge maakt heeft. De 200 feestprogramma's, bestaande uit 9 bladen met illustratie, de 125 uitnodigingskaarten, de 130 circulaires en niet te vergeten de 450 consumptiebonnen werden door Antoon Zaal van de Grafterbaan 51 gedrukt. De totale kosten hiervan bedroegen Fl. 75,40 en dat was een schijntje ver geleken bij de kosten van Fl. 468,30 die aan Blokdijk betaald moest worden. Best leuk al die rekeningen, de gebakjes die we bij de koffie kregen kosten een kwartje per stuk en voor twee kwartjes kreeg je een borrel naar keuze. De receptie van 23 juli bracht een onkostenpost aan drankjes van Fl. 165,25 met zich mee maar de enveloppen met inhoud van Fl. 172,50 zorgden toch voor een positief saldo van Fl. 7,25 en dan mag je als penningmeester niet mopperen. Het is trouwens ook leuk om te zien dat op het einde van ieder jaar de kascontrole zijn werk doet en vaak gebeurt dat dan door leden met enig financieel inzicht, om het maar eens netjes te zeggen. De absolute ex pert op het gebied van kascontrole van de visclub is meester van Houwelin- gen geweest, ik heb zijn naam 9 keer onder de jaarstukken gezien en hij was ook degene met het meest duidelijk leesbare schrift. 117

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 17