zelf senior lid werd, en dat was 1958, eens snel bekeken en er is altijd een positief saldo geweest en dat werd alleen maar groter. Zo was in 1957 het batig saldo Fl. 343,22. Heel frappant vind ik dat in die periode van 1932 tot 1958 de contributie steeds hetzelfde gebleven is en wel de al eerder genoemde 20 cent per maand, dus Fl. 2,40 per jaar. Tot 1955 werd trouw iedere maand 20 cent op gehaald maar zag je wel steeds vaker dat leden het totaalbedrag meteen aan het begin van het jaar betaalden, dan was je van het maandelijkse geloop naar de voordeur af. Vanaf 1955 tot 1959 werd er een driemaandelijkse con tributie van 60 cent opgehaald en in 1959 ging de contributie dan voor het eerst omhoog naar 75 cent per kwartaal oftewel Fl. 3,00 per jaar. Dat werd in 1960 de somma van 4 gulden per jaar en ik vermoed dat dit bedrag daarna met een grotere frequentie regelmatig verhoogd is. Ik vind het interessant om te zien dat op 11 juni 1934 A. Buster stopt als penningmeester en Jan Obee, die ik nog kan uittekenen als karpervisser bij de Dambrug, deze klus overneemt. Deze nieuwe penningmeester is heel belangrijk voor de club en hij blijft als beheerder van de penningen aan tot 8 april 1957, en is dus bijna 23 jaar penningmeester geweest. Dat hij toen als erelid benoemd werd, zal niemand verbazen, maar misschien wel dat hij toen al 76 jaar was. Hij werd opgevolgd door Jb. Muller die qua leeftijd de cijfers anders om had staan en met zijn 67 jaar ook de jongste niet was en het even eens als penningmeester tot zijn 76ste volhield. Maar goed dat er in die tijd nog geen telebankieren en internet was...Genoeg over de cijfertje uit verre verleden en ik wil de lezers meenemen naar het jaar waarin ik officieel senior id werd van De Hengelaar, het jaar 1958. De jongste kampioen en het 50 jarig jubileum Voor mij is het jaar 1958 nog altijd een heel bijzonder jaar op hengel- sportgebied. Ik werd in dat jaar 15 en mocht nu eindelijk officieel meedoen met de baarswedstrijden van de senioren. In het boek met de ledenlijsten is dat ook precies terug te vinden want ik hoefde voor de eerste twee kwartalen geen 2 x 60 cent contributie te betalen, jeugdlid staat er achter mijn naam. Dat meedoen aan die baarscompetitie ging grandioos en eind september was ik de jongste clubkampioen van De Hengelaar en mocht ik meedoen met het Kampioenschap Zaanstreek-Waterland. Dat was DE wedstrijd van het jaar en de kampioenen van zo'n 35 verenigingen uit deze regio visten dan tegen elkaar. Ik weet nog goed dat deze wedstrijd in het Noord-Hollands Kanaal bij Oost Graftdijk gehouden werd en dat het niet meeviel in dat vele malen die pere water een baarsje te vangen. Het jaar daarop werd ik wederom club kampioen en mocht ik de wisselbeker houden. Het graveren van die beker bij 115

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 15