- Bekende namen en kleine getallen betere vissers zoals Henk Klompmaker, Tom Poes, Toon Zomerdijk, Ekkie Taam en good old Dirk Polman die een aparte stijl van baarsvissen had. Ik noem nu zo een aantal namen en laten we nog eens een aantal jaren teruggaan in de tijd om te zien wie er toen lid waren van dit "Visch Colege" dat inmiddels al bijna 93 jaar bestaat. Als ik de ledenlijst van 1932 bekijk, zie ik toch een groot aantal vissers die ik goed gekend heb en waarmee ik zelf ook gevist heb. Bovenaan staat Piet de Rijke en in die periode betaalde hij trouw iedere maand zijn 20 cent con tributie die opgehaald werd door de bode die daar een bepaalde commissie over ontving. Vanaf 1934 betaalde Piet de Rijke zijn contributie ineens want dan staat er achter zijn naam: Fl. 2,40 in januari. Maar goed, ik zou het over meer bekende namen hebben en hier komen er een aantal: Polman Sr. en Polman Jr., Jaap van Straaten, Herman Kaptein, Jan Obee, barbier Visser, meester van Houwelingen, Jb. Muller die later pen ningmeester zou worden, Jan Teel, kruidenier Rijkes, bakker D.C. de Moes en Jb. Plukker van de Grafterbaan. Al met al had de vereniging in 1932 zo'n 70 leden en er kwam per jaar dus zo'n 160 gulden aan contributie binnen. Je ziet dat er tussentijds wel eens iemand bedankte als lid en ook hoefde er soms geen contributie te worden betaald als het heel slecht met de inkomsten ging. Er waren een paar leden die enkele maanden geen contributie hoefder te betalen en dan lees je de opmerking: Geen werk. Andere bronnen van in komsten waren de inleggelden bij het prijsvisschen, meestal zo'n 8 gulder per evenement, en de verkoop van reglementen a 10 cent per stuk. De uitgaven zijn echter veel interessanter omdat er veel meer variatie ir zit. In 1932 zien we veel kwitanties voor geleverde prijzen van de midden stand en het zal niemand verbazen dat we nu vooral de namen van de leder die ondernemers zijn, tegenkomen. Dus rekeningen van P. de Rijke, K. var Braam, Herman Kaptein, Jaap van Straaten, H.van Oenen en Bout. Verder i: interessant om te zien dat de visclub meespeelt in een of andere loterij en 2 keer per jaar een lot van Fl. 3,60 koopt waarachter later met potlood he woordje Niet geschreven is. Dorpsomroeper Klinkenberg verdient ook nog ene gulden aan de visclul en ik zou best willen weten wat hij precies omgeroepen heeft. Het bodeloon van A. Buster voor het innen van de contributie bedraagt in 1932 de somma van Fl. 12,80 en er is dat jaar een post Onvoorziene Uitgav van 65 cent. De totale ontvangsten van 71 jaar geleden bedroegen Fl. 208,08 en de uitgaven Fl. 179,50, het voordelige saldo dus het gigantische bedrag van Fl. 28,58. Ik heb de exploitatie cijfers van de visclub tot het jaar waarin ik 114

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 14