Enthousiaste mensen gezocht! De rest van de museumverzameling interesseerde ons niet. Het was de kajak die ons in de ban hield. "Jongens, ik moet even naar Marrees voor een boodschap", riep een vrouwenstem naar boven. "Ik ben zo terug". Dat was het teken, de kust was veilig. We pakten de kajak en droegen die de trap af. Over het erf naar de haven en een van ons peddelde weg. Vlug naar boven voor ze terug was van haar boodschap. "Zijn jullie er nog?", vroeg de vrouw. "Ja, maar we gaan weer, we hebben het wel gezien. Dag hoor, bedankt". Heerlijk was het, om de beurt een stukje op de haven varen. De kajak lek te in het begin wel een beetje, maar dat was niet erg. We probeerde het trucje van de eskimo's. Meester Pielage had ons dat op school verteld. Een eskimo kon z'n kajak zo laten kantelen dat hij ondersteboven in het water hing en dan pakte hij een vis. Daarna kwam hij weer overeind. Dat was hun manier van vissen. Nee, de truc lukte ons niet. Maar wat hebben we ons vermaakt die middag. Nu moesten we de kajak nog ongezien terugbrengen. Met een smoes wist een van ons mevrouw De Zwart weg te lokken. Pijlsnel brachten we ons speelobject naar zijn plek. Niemand had iets van ons avontuur gemerkt. De kajak is later naar het Jan Boonplein verhuisd. Nu ligt hij weer aan de Tuin- gracht in het museum. Ja, jongens dromen wel eens wat op een walletje aan de haven. Hierbij geef ik de pen door aanAndries de Jong. Jan Deckwitz, Uitgeest. Heeft u interesse in de geschiedenis van uw dorp of streek en u vindt het leuk om andere mensen hierover te vertellen, dan is het museum een fantastische plek om in te vertoeven. Het museum is op zoek naar enthousi aste mensen die willen meehelpen het museum open te houden. Bijvoor beeld voor een dagdeel (ca. 3 uur) in de week of de twee/drie weken. Of een lag (ca. 6 uur) in de week of twee/drie weken. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot Jenny Mulder, telefoon 0299 671286. dn 57

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 57