Geschiedenisbank Noord-Holland; website van de OHV Nieuwe penningmeester Rectificaties 4 Rijp. De stukken voor deze vergadering zijn bij deze Chronyke toegevoegd. De financiële stukken krijgt u ter vergadering. Na de pauze zal de heer S. Kregel uit Driehuizen een diapresentatie ver zorgen over de ontstaansgeschiedenis van het dorp Driehuizen. Daarbij komt uiteraard de omgeving, Graft-De Rijp en de Eilandspolder ook aan de orde. De stichting Museaal en Historisch Perspectief heeft met behulp van Pic- tura de 'Geschiedenisbank NH' ontwikkeld, een provinciale website voor de historische verenigingen in Noord-Holland (www. geschiedenisbank-nh.nl). In deze Chronyke is een voorlichtingsfolder ingesloten. Op deze provinciale website heeft ook onze vereniging een eigen homepage en internetpagina's. Het bestuur heeft nu de vulling van de homepage ter hand genomen. Onze excuses dat de tijd er tot dusverre voor ontbroken heeft. Mensen kunnen meestal maar een ding tegelijk doen. Onze OHV is als volgt bereikbaar: www.geschiedenisbank-nh.nl; kies dan 'Erfgoed Adresgids' en zoek bij 'Plaats' De Rijp op; kies dan bij Oudheidkun dige Vereniging 'Het Schermereiland' voor 'meer info'. Tot onze grote vreugde is mevr. B. (Bertha) van der Steen bereid toe te treden tot ons bestuur. Wij stellen haar als zodanig kandidaat op de Algeme ne Ledenvergadering. Het is de bedoeling dat zij zich zal belasten met het penningmeesterschap, als opvolgster van Willemien van Brakel. In het onderschrift van de afbeelding van de oude Vermaning in het arti kel over het Strumphlerorgel uit de vorige Chronyke (jrg. 20, nr. 4, dec. 2003; blz. 157) is een onjuistheid (onvolledigheid) geslopen. Wij zijn daarop gewe zen door Piet Bommer en Jan Kaptein (telefonisch) en door de heer A. de Jong uit Uitgeest, die een heel uitgebreide schriftelijke documentatie mee stuurde. Onze grote dank voor deze opmerkingen!! Onder de afbeelding had mc staan: De Vermaning in De Rijp zoa getekend werd door Cornelis f in 1728. In 1854 werd de Vermc vrijwel g> verbouwd door Klaas U De afmetingen bleven groten gelijk,maar o. a. deko verdween ge

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 4