Nieuwe initiatieven aan Museum luseum voor schrijven en it we daarbij, ganisaties in zet van vele tand komen eren van het en de objecten. van het openhouden zich uit co Stroet en en het maar hij aspecten van bijzonder het hele em Adlib als lagen. Mede als een club rrein aan de ook flink leeft ook als bijvoorbeeld langen, dan worden, jan foto's voor ngen in het samen met bestuurslid Jessie Borstlap) bij het openhouden van het Grafter raadhuis. Met hen willen we hier ook alle vrijwilligers bedanken, die samen jaar in, jaar uit, dat mooie raadhuis open houden voor bezoekers. Voor het schilderen van een bijna levensgrote walvis op de muur van de begane grond benaderden we Jos Taam. Hij zette -geheel gratis- een overtuigende walvis op de muur. Hiermee is mijn opsomming zeker niet volledig maar het zou te ver voeren om hier iedereen te noemen. Zelden deden wij tevergeefs een beroep op hulp. Ik wil niet eindigen zonder een aantal toekomstige ontwikkelingen te noemen. Verheugend is het dat het bestuur van de Oudheidkundige Vereniging Schermereiland besloten heeft haar fotocollectie van het Grafter raadhuis naar het nieuwe museum over te brengen. De foto's zullen daar onder betere condities bewaard kunnen blijven. Ook zal een gezamenlijk beheer van de fotocollecties van OHV en museum optimaal mogelijk worden. Een tweede interessante ontwikkeling is het vaararrangement Houten huizen Stenen forten. Dit houdt in dat er een vaarverbinding komt tussen het museum en Fort Spijkerboor. Wie zich opgeeft voor het arrangement, krijgt een rondleiding door Fort Spijkerboor, vaart vervolgens naar het museum, bezoekt het museum en maakt een wandeling door De Rijp. Na enkele uren kan men weer mee terugvaren naar Spijkerboor. De eerste en belangrijkste subsidietoezegging is binnen; de tweede wordt binnenkort verwacht. Het oorspronkelijke idee is om de verbinding Spijkerboor - De Rijp v.v. met een fluisterboot te gaan onderhouden. Intussen zouden we dan kunnen nagaan of het project voor het bouwen van een replica van een historische trekschuit van de grond getild kan worden. Het bouwen van de trekschuit zou op zich reeds een educatief evenement kunnen worden, begeleid door onder andere demonstraties, een tentoonstelling en een audiovisueel programma. Die laatste gedachten zijn nu even op z'n kop gezet, doordat recent de Koophandel 2 te koop werd aangeboden. Dit vrachtscheepje, ooit een van de Koophandels van de Rijper beurtvaartonderneming Visser, zou na een reconstructie verbouwing ook voor de vaart op Spijkerboor (en nog veel meer) ingezet kunnen worden. Omdat het op zich een aantrekkelijke gedachte is, zal in de komende tijd nagegaan worden, hoe levensvatbaar het laatste idee is. Museuf BuHetin 49

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 49