heeft ook de gemeente Schermer zich uitgesproken voor steun aan Museum bes In 't Houten Huis. In afwachting van een algemeen historisch museum voor her de Schermer stelt ons museum zich open voor het bewaren, beschrijven en dat tentoonstellen van cultuurhistorisch erfgoed uit de Schermer. Dat we daarbij, in goed onderling overleg met de Museummolen en verwante organisaties in beg de Schermer elkaar niet in de wielen rijden, spreekt vanzelf. ove Prachtig, die vrijwilligers voe Als bestuur alleen hadden we het ook niet gered. De inzet van vele op 1 vrijwilligers is onontbeerlijk, in de afgelopen jaren bij het tot stand komen van het nieuwe museum en in de komende jaren bij het functioneren van het Nie museum. 1 Vrijwilligers van het eerste uur zijn Wilma den Engelse, Otto Brunsting en noe Ciska Pranger. Wilma en Otto verzorgen o.m. de registratie van de objecten. Ver< Wilma had daarnaast zinvolle suggesties voor o.a. de bouw van het raat achterhuis. Ciska heeft jarenlang de beheerder bijgestaan met openhouden ond en het inrichten van tentoonstellingen. De 'maandagploeg' breidde zich uit beh met Joep Surie, meer recent Frits Lieman en van tijd tot tijd Nico Stroet en I Jaap Feenstra. huiz Joep Surie nam niet alleen het digitaal fotograferen van de collectie en het I schrijven van de scenario's voor twaalf minipresentaties op zich, maar hij Spij] heeft zich ook in korte tijd ingewerkt in belangrijke historische aspecten van doo het Schermereiland. Bij de verhuizing bleek ook zijn 4-wheel-drive bijzonder mus behulpzaam. wee: Belangrijke steun kwam ook van Guus Collewijn, zowel met het hele subf computergebeuren en de technische kanten van registratiesysteem Adlib als F met het layouten van onder meer het beleidsplan en de jaarverslagen. Mede met door zijn inzet en kundigheid kon het museum zich presenteren als een club nagj die met weinig geld toch een verzorgd product weet te leveren. trek: De dagelijkse fietstocht van Wim Brouwer naar het bouwterrein aan de zou Tuingracht hebben we al eerder vermeld. Daarnaast heeft hij ook flink ond( bijgedragen aan de installatie van het torenuurwerk. prog Kees de Gooijer, extern lid van onze Inrichtingscommissie, heeft ook als D fotograaf veel voor het museum gedaan. En als er daarnaast bijvoorbeeld Kooj eens een mangel gehaald moest worden of een kajak opgehangen, dan Koop deden we geen vergeefs beroep op hem. recoi Jan en Rita Kaptein dienen hier zeker ook genoemd te worden. Jan meei vanwege zijn inspanningen voor de tijdrovende selectie van oude foto's voor geda de publiekspresentatie en het verzorgen van minitentoonstellingen in het aats Grafter raadhuis. Rita vanwege haar coördinerende taak (samen met 48 Museur bulletin

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 48