Jong, een oude bekende van het museum. Samen met zijn zoon David zijn, hebben zij een prachtig en functioneel ontwerp geleverd. Ook de aannemer, gefu de firma Duinmaijer, komt uit de buurt. Zij hebben met toewijding en het vakmanschap een prima resultaat geleverd. Dat geldt ook voor de tradi installateur (fa. Witte uit Ursem) en de schilder (fa. Van Essen uit Wormer); zij bere komen dan weliswaar van iets verder weg, maar zijn vertrouwde gezichten in het onze gemeente. Bij de museale inrichting konden we een beroep doen op zittii drie inwoners van De Rijp, de hierboven al genoemde Cees Eyking (maquette oper touwslagerij), Herbert Tomesen Artitec (maquette De Rijp) en Guus de Vré Heke Apollo (introductieprogramma's). van' Als het om lokale inbreng gaat, dienen zeker ook de Club van Honderd 2 (zie hiervoor) en de Stichting Vrienden van het museum gememoreerd te noe- af va men. Deze stichting zorgde, samen met een royale donatie van de heer Van cons Aken, voor het geld van de aanloopkosten: de haalbaarheidsanalyse, het afgel beleidsplan en de wervende brochures. geleg Tenslotte noemen we hier met genoegen de regionale sponsors, die het bij d< ons mogelijk maakten om buiten de f 3.500.000 wat extra's te realiseren: fa. loog Blokdijk, fa. Duinmaijer, fa. Van Essen, de heer Ton Könst, fa. Krug Portegies. ande fa. Stoel van Klaveren, fa. Woestenburg. mevr. Loes Woudt en Tine Zwaan O Assurantiën. </an jroje Tijdens de verbouwing gaat de verkoop gewoon door Bi Onze lokale achterban is natuurlijk groter dan het aantal leden van de )elar Club van Honderd en de Stichting Vrienden. Het museumbestuur heeft de naar afgelopen jaren het contact met die achterban zo goed mogelijk proberen te ank continueren. Andere musea gaan een of meer jaren dicht als zij zich aijgel ingrijpend vernieuwen. Bij Museum In 't Houten Huis zijn slechts drie - verdi anders open- maanden vervallen (augustus - oktober 2003). We hebben vele en i tussentijdse gasten een kijkje in het museum-in-wording laten nemen. Dat eïnfi kost natuurlijk extra tijd voor een toch al zwaar belaste organisatie. Maar we uurc hebben er geen spijt van. Andere musea klagen, dat zij na een gesloten tijd iadz van een of meer jaren het contact met hun achterban -zoals bezoekers en rach vrijwilligers- weer vanaf de grond moesten opbouwen. Daar zullen wij dus Di geen last van hebben. Integendeel, er is in de afgelopen paar jaar een flink net d aantal enthousiaste en capabele vrijwilligers bijgekomen. j we ve gemei Alleen met gezamenlijke krachtsinspanning de ra Het spreekt vanzelf dat je voor het realiseren van een project 'nieuw gemei museum' een goed functionerend bestuur nodig hebt. En dat hadden we en Graft- dat hebben we. Niet alleen dat er vele capaciteiten in het bestuur verenigd samei 46 Museufiulletin

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 46