2004 Jaar van de opening in de hoge benedenruimte goed tot hun recht. In de daaropvolgende maanden worden vitrines, sokkels, panelen en ander (tentoonstellings) meubilair geleverd en geplaatst. Krug Portegies levert en monteert een aantal grote vitrines, glazen wanden en deuren. De ruimten beginnen langzamerhand vorm te krijgen. Els Nooij, Gre Koster, jessie Borstlap, Ali Mulder en Wilma den Engelse hebben er dan de handen -letterlijk- vol aan om al dat glas onberispelijk stof- en vlekvrij te krijgen. Half januari 2004 is het uur van de waarheid aangebroken: we beginnen met het plaatsen van de objecten. De kajak is een van de eerste Een maand later hebben de meeste objecten een plaats gekregen en gaan de belangrijkste teksten naar de drukker. Door het museum lopend zie je al duidelijk, dat de 'vaste' opstelling op veei punten anders zal zijn dan aan het Jan Boonplein. Er zijn veel nieuwe objecten te zien, soms schenkingen soms bruiklenen. Nieuw zijn onder meer de door de fam. Borst geschonken beschilderde deuren en het walvisvaartpaneel (geconserveerd resp. gerestaureerd met steun van Rabobank Purmerend e.o. en Prins Bernhard Cultuurfonds Noord- Holland), het torenuurwerk uit Oost-Graftdijk (met steun van de gemeente gerestaureerd door Toine Daelmans uit Stiphout), een model van het binnenwerk van een hennepklopper (gemaakt door Bruno van der Stadt; met dank aan het Zaans Molenmuseum), een dubbei-maquette van een touwslagerij (minutieus uitgewerkt door dorpsgenoot Cees Eyking), een model van een kajak (zo'n vijftig jaar geleden door de heer Geelhoed uit Twee beschilderde deuren verwerkt in de "Arm Rijk" vitrine Museul Bulletin

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 44