En intussen erdieping rgactiviteiten i het lichte voor lege estuursleden eerste con- aar. Alleen al I Waar nodig lenedenvloer out. Dat was Hij moest er was een van aar de eerste erd. Wanden ken van de eep, die ons :n bezoekers n de zijbeuk rer, Jan Kaptein, Det en Klaas de werd een portaal gemaakt, waarbij een zware oude stijl gehandhaafd bleef: daar werd nadien -anders dan gepland- de museumbalie omheen gebouwd. Er kwam een nieuwe trap en een lift. Een van de medewerkers van de aannemer vond een paar oude witte klompen en schroefde die bij wijze van grap tegen de onderkant van de vlieringvloer. Wie straks het nieuwe museum bezoekt, zal ze nog kunnen zien. De Inrichtingscommissie besloot die klompen te laten zitten als herinnering aan Nico Duinmaijer, Bas Oudejans, Jan Willem de Jongh, André Taam, Michael Taam en al die andere werklieden, die met hun enthousiasme en vakmanschap dat oude gebouw weer hebben doen herleven. De oplevering van het geheel, door de aannemer gepland op 30 juni 2003, liep een maand of vier uit. Gelukkig konden we het achterhuis al eerder volop gebruiken. Op 31 juli 2003 namen het bestuur, de beheerder en de harde kern van de vrijwilligers op de avond van deze laatste open dag met een kop koffie en een drankje afscheid van het pand Jan Boonplein 2. In het oude museum stond toen alleen nog de vaste opstelling. De werkruimte en de depots waren al verhuisd naar het nieuwe museum. In de laatste maanden van het jaar werden ook de objecten uit de vaste opstelling overgebracht naar de Tuingracht. Wilma den Engelse had het verhuisplan uitgekiend en de inrichting van werkruimte, depots en kelder uitgewerkt. De verhuizing zelf werd door haar uitgevoerd samen met onze onvolprezen maandagploeg: Ali Mulder, Joep Surie, Frits Lieman, Nico Stroet en Jaap Feenstra. Zij waren maanden lang bezig. Alles werd zonder schade overgebracht. Hulde! Aan het eind van het jaar waren alle objecten uit het oude pand heelhuids overgebracht. De firma Duinmaijer nam het verhuizen van een paar zware objecten voor z'n rekening. Op 19 januari 2004 reed de vrachtwagen van gemeentewerken voor. Frits en Joep gaven alle sloopafval via deur en melkmeid aan, gemeentewerklieden Johan en René laadden de wagen. Er gingen twee volle wagens met sloopafval naar de gemeentewerf. Je moet er niet aan denken dat we dit allemaal met eigen auto's weg hadden moeten brengen! Bij het zien van die vrachtwagen kreeg ik extra bewondering voor de vrijwilligers die in de afgelopen weken al dat sloopwerk hadden verricht. Op 7 februari gingen Margreet Hekelaar en ik met de bezem door het oude pand om het 'veegschoon' over te kunnen dragen. Toen ik na afloop voor de laatste keer de achterdeur op slot deed, had ik het idee dat er echt een hoofdstuk afgesloten was. Intussen had de Inrichtingscommissie niet stil gezeten. Om de eigen ideeën aan te scherpen hadden we een aantal andere musea bezocht. Museiï Bulletin 41

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 41