2003 Het jaar van het voorhuis inrit we da; Er aai gra be2 klo Jan die doe liep volc har een oud de c van naa: Op 6 maart 2003 was het achterhuis zo ver dat de Thuiszorgactiviteiten wen naar het achterhuis verhuisd werden. Direct daarna begon het lichte Mul sloopwerk in het voorhuis. Aannemer Duinmaijer zorgde voor lege maa containers. Om de kosten te drukken deden we een beroep op bestuursleden en andere vrijwilligers*. Niet tevergeefs. Na twee dagen zat de eerste con- over tainer afgeladen vol. Een week later was het lichte sloopwerk klaar. Alleen al obje door dit vrijwilligerswerk werd naar schatting 2.200 uitgespaard. gem Toen ging Nico Duinmaijer met zijn ploeg aan de gang. Waar nodig mell werden oude vloeren gesloopt en door nieuwe vervangen. De benedenvloer gingi bleek een tegenvaller: een soort cementvloer, gestort over het hout. Dat was niet de vloer, die het krakend begaf bij het slaan van de eerste paal. Hij moest er bren helemaal uit om plaats te maken voor een betonnen vloer. Het was een van de vr de weinige tegenvallers bij de bouw. Het toiletblok en de trap naar de eerste o verdieping (alles in de jaren zeventig geplaatst) werden verwijderd. Wanden oude werden opnieuw geïsoleerd en afgetimmerd. Een aantal balken van de voor vroegere tweede-verdiepingsvloer werd verhoogd: de enige ingreep, die ons een 1 echt aan het hart ging maar die absoluut noodzakelijk was willen bezoekers niet doorlopend hun hoofd stoten. Tussen het hoofdgebouw en de zijbeuk En ir Peter Eggers, Leo, Menno en Rogier den Engelse, Jean Eybergen, Kees de Gooyer, Jan Kaptein, In Jan Klous, Ab Koerse, Jan Lieverse, Jenny Mulder, Michel Negenman, Nico Stroet en Klaas de ldeeë Waal. 40 Museiï Bulletin April. Vrijwilligers zijn bezig de Mei. De vloerdelen van de eerste verdieping tussenwanden en plafonds uit het worden gelegd, voorhuis te slopen.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 40