Van Eeuwijk jk graag dat wachten, nu es Woudt de gevraagd als waren mevr. heren Neef tect) en Van ;root en de handen van :n er op een oer, die met :n heel klein 5 is altijd het i regio naar -aannemers, er aangaf te re geen spijt i neerzetten. achterhuis n. Juni. De betonnen bak van de kelder is gestort Oktober. De eerste delen van de buitenwand zitten op de stijlen 1 1 BBB n Musetf Nadat de damwand was geslagen, werd de bouwput voor de kelder van het achterhuis uitgegraven. Dat gebeurde op zeer voorzichtige wijze met een door de firma Woestenburg gesponsorde happer en onder het toeziend oog van een adhoc archeologische groep (Jan Vos, Peter Eggers, Pim Terpstra, Jean Eybergen, Aldert Pilkes en Libbe Reitsma), waarvan velen al eerder met elkaar gewerkt hadden als graafgroep van de Oudheidkundige Vereniging. Er werden kespen van een oude fundering en een waterput blootgelegd. Op het achterterrein had blijkbaar een flink huis of pakhuis gestaan. De bodemvondsten beperkten zich tot een zeventiende-eeuwse beitel, een hamerkop, een deel van een scheepsspant, wat fragmenten slibaardewerk, een fragment van een houten kom (met huismerk), wat gespen en munten. Toen ging de aannemer aan de gang. Langzaam verschenen de contouren van het achterhuis. Door Koos Koppes, monteur van het installateursbedrijf Witte uit Ursem, werd een indrukwekkende hoeveelheid leidingen gelegd. Wim Brouwer, aannemer in ruste, kwam bijna elke dag vanuit Grootschermer op zijn fiets naar De Rijp om op de vorderingen van de bouw toe te zien. Hij vas tevreden over het vakwerk van de aannemer en zijn mensen, maar wees er regelmatig op dat het tempo lager lag dan gepland, gevolg van een te gering aantal werkers op de bouwplaats. In december was het gebouw van buiten op het schilderwerk na klaar. Binnen waren inmiddels de wanden gestuct en de afwerkvloeren gelegd. Verhuizen betekende uiteraard ook dat het museum nieuwe buren kreeg. Buurman Oldenburg was het museum steeds ter wille, ondanks de soms niet te vermijden overlast van de bouw. De familie Schipper hield attent en actief een extra oogje in het zeil. Bulletin 39

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 39