2002 De eerste paal gaat de grond in Op 31 januari 2002 was het zover: bij notariskantoor Abma Van Eeuwijk in Purmerend werd het pand overgedragen. Wij wilden natuurlijk graag dat aannemer Duinmaijer, die eerst maar had moeten wachten en wachten, nu zo snel mogelijk zou beginnen. Op 11 april 2002 sloeg mevr. Loes Woudt de eerste paal. Het museumbestuur had haar voor deze handeling gevraagd als eerbetoon aan haar overleden echtgenoot Cees Woudt. Sprekers waren mevr. Oosterop - van Leussen (burgemeester van Graft-De Rijp) en de heren Neef (gedeputeerde), De Wit (Comité van Aanbeveling), De Jong (architect) en Van der Sman (BP Energie Nederland). De belangstelling was groot en de stemming uitstekend. De organisatie van die middag was in handen van Neeltje Blokdijk, Jessie Borstlap en Aldert Pilkes. Binnen stonden er op een bepaald moment heel veel mensen bij elkaar: te veel voor de vloer, die met een onheilspellende krak scheurde en daarbij gelukkig maar een heel klein beetje verzakte. Bij de selectie van aannemer, onderaannemers en leveranciers is altijd het uitgangspunt geweest dat we in eerste instantie in de eigen regio naar geschikte kandidaten zouden zoeken. Er waren twee kandidaat-aannemers, waarvan de firma Duinmaijer overbleef toen de andere aannemer aangaf te weinig tijd beschikbaar te hebben. Een ontwikkeling waarvan we geen spijt hebben. De planning hield in dat de aannemer eerst het achterhuis zou neerzetten. Dan zou Thuiszorg uit het bestaande pand naar het nieuwe achterhuis overgaan, waarna de aannemer met het voorpand verder zou gaan. De eerste paal wordt geslagen door mevrouw Loes Woudt Museu'

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 38