oplossing aangedrongen. Maar ook dat leidde niet direct tot resultaat. Aldert en ik besloten toen om de onderhandelaar van Thuiszorg, de heer Masselink, te passeren en ons rechtstreeks te wenden tot de Thuiszorgdirectie. In een telefoongesprek met de heer De Weijer heb ik er toen mijn verbazing over uitgesproken dat er niets gebeurde, terwijl toch aan alle verlangens van Thuiszorg voldaan werd. De heer De Weijer organiseerde toen op korte termijn een bijeenkomst waarbij verder aanwezig waren de heren Croes (directeur Zorgschap Leeghwater), Deckwitz (wethouder Graft- De Rijp), Den Engelse, Pilkes en Masselink. De heer Masselink kwam nog met enkele voorstellen, onder meer om 'alles in een volgende bijeenkomst nog eens op ons gemak te bespreken'. Dit ontlokte Aldert Pilkes de verzuch ting dat hij 'gek werd van deze manier van onderhandelen'. De heer De Weijer verwierp gelukkig de voorstellen van zijn medewerker, die anders opnieuw voor nodeloze vertraging zouden hebben gezorgd. Met hem vielen zaken te doen en binnen een uur was alles in principe geregeld. De garantie van de gemeente werd in de daaropvolgende dagen schriftelijk vastgelegd waarna het groene licht voor de verkoop van het pand Tuingracht 13 werd gegeven. De oplossing hield onder meer in dat het consultatiebureau en de andere Thuiszorgactiviteiten tijdelijk in het nieuw te bouwen achterhuis zouden worden ondergebracht, totdat de renovatie van de Mieuwijdt voltooid zou zijn. Dat ik aan deze episode zoveel aandacht besteed, heeft alles te maken met onze in dat jaar gestaag groeiende angst, dat het hele project door de uitzichtsloze onderhandelingen met Thuiszorg zou sneuvelen. gekomen, igs- en de gsplan en "huiszorg, ructief op :n diverse ht moeite :r gegaan, geval de was bij via onze vas, heeft rg op een 31 januari 2002. Overdracht van het pand Tuingracht 13 bij notariskantoor Abma Van Eeuwijk. V.l.n.r. de heren Van Overbeek (makelaar), Masselink (Cumulus Thuiszorg), Pilkes (museum), Haafkens (notaris) en Den Engelse (museum). Museum Bu'lehn

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 37