Bulletin 33 Oorspronkelijke samenstelling van het Comité van Aanbeveling voor een nieuw museum: Dr.W. Bijleveld Drs.W.J.M. Denie Prof.dr.A.Th. van Deursen De heer H. Dulfer Mr.A. Kosto Prof.dr.H.W. van Os Mevr.drs. Ch.E. van Rappard-Boon Directeur Nederlands Scheepvaart Museum, Amsterdam Burgemeester van Graft - De Rijp Historicus Musicus Oud-staatssecretaris, lid Raad van State Hoogleraar Kunst en Samenleving, Universiteit van Amsterdam; oud-directeur van het Rijksmuseum Hoofdinspecteur van de Inspectie Cultuurbezit Rotary PurmerendPolderland De heer R. Spruit - Directeur van het Westfries Museum, Hoorn Mevr.T. van der Stroom - van Ewijk - Burgemeester van Schermer Drs.R.J. de Wit - Oud-commissaris van de Koningin in Noord-Holland Drs.C.A. Woudt - Directeur Mercurius, tevens voorzitter Zaans Museum um 1999 Gedeputeerde Enno Neef komt naar De Rijp Er was een uitgebreide brief naar de Noord-Hollandse gedeputeerde Neef gegaan, waarin de plannen voor een nieuw museum uiteengezet werden en gevraagd werd om financiële steun van de provincie. Op 4 juni 1999 kwam de heer Neef naar De Rijp, vergezeld door een met het FINH belaste ambtenaar, de heer Kruk. De waarnemend burgemeester, mevr. Van Wel-Karbet, en ik ontvingen hen in het oude raadhuis. Na zich geïnformeerd te hebben over een aantal zaken, beloofde de heer Neef zich binnen het College van Gedepu teerden sterk te willen maken voor een bijdrage van f 1.750.000 uit het FINH. Dat was de helft van het totaal benodigde bedrag en een voor het FINH ongebruikelijk hoog percentage. Voorwaarde was wel dat het museum binnen vijf maanden zelf de andere f 1.750.000 bijeen zou hebben. Het museum beschikte toen al over belangrijke toezeggingen van de gemeente Graft-De Rijp en het VSB Fonds Beemster maar er ontbrak nog een bedrag van f 550.000. Op dat moment besloot ik die zomer maar niet met vakantie te gaan en -samen met Aldert- alles op alles te zetten om het ontbrekende bedrag binnen te halen.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 33