werd gehouden met de ideeën van de Inrichtingscommissie. De grote ervaring, die Fred in verschillende functies bij een groot bouwbedrijf had opgedaan, bleek in het overleg met de architect en later met de aannemer, van bijzonder grote waarde. Fred heeft er in belangrijke mate voor gezorgd dat het Programma van Eisen werd gerealiseerd en dat de uitvoering steeds binnen de financiële kaders bleef. Dan was er nog een Financiële Commissie, bestaande uit voorzitter Aldert Pilkes, penningmeester Wim van Tankeren en oud-penningmeester Otto Brunsting. Een apart groepje ging zich met fondsenwerving bezig houden (Aldert Pilkes, Leo den Engelse, Rein Aafjes). Bij dit laatste groepje zou ook Aad van Oosten zich aansluiten maar door zijn overlijden kwam dat er helaas niet meer van. Comité van Aanbeveling In die tijd was er ook een essentieel gesprek met de heer Cees Woudt over de aanpak van het project nieuw museum. Een van zijn voorstellen was om een breed draagvlak voor het project vanuit de politiek, het bedrijfsleven, de museumwereld en sociaal-maatschappelijke geledingen te creëren door een Comité van Aanbeveling met klinkende namen in het leven te roepen. Dit Comité heeft er in belangrijke mate toe bijgedragen dat de fondsenwerving rond kwam.* Een ander advies was om na te gaan of het museum, net als het kort daarvoor gerealiseerde Zaans Museum, een subsidie zou kunnen krijgen uit het provinciale Fonds Investeringen Noord-Holland (FINH). Wij konden daarbij profiteren van de ervaring vari de heer De Jong, die bij het Zaans Museum verantwoordelijk was voor de contacten met (potentiële) geldgevers. Thuiszorg consultatie bureau in de voormalige regentenkamer van het wees- en armenhuis. In het nieuwe museum wordt dit vertrek ingericht als een rederskamer uit het begin van de negentiende eeuw. Museum

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 32