De laatste dagen van het consulta tiebureau in het oude voorhuis Tuingracht 13 gracht 13. Er was reeds een verkennend gesprek gevoerd met de eigenaar van dat gebouw, Thuiszorg Zaanstreek-Waterland. Deze bleek als nieuw beleid het afstoten van zijn onroerend goed te hebben en vandaar dat Thuiszorg in principe bereid was om het pand te verkopen. Voorwaarde was dat er een geschikte andere behuizing voor onder meer het consultatiebureau zou worden gevonden. Die nieuwe behuizing werd onder andere gezocht in de Mieuwijdt. Toen het pand Tuingracht 13 lang geleden door de gemeente aan Thuiszorg was verkocht, had deze het beding gemaakt dat Thuiszorg het pand, indien zij dit in de toekomst ooit zou willen verkopen, eerst tegen boekwaarde aan de gemeente moest aanbieden. Op het moment dat het museum interesse voor het pand toonde, was die boekwaarde natuurlijk tot één gulden gereduceerd. Maar ja, als Thuiszorg niet meer dan die ene gulden voor het pand zou krijgen, dan zou verkoop financieel niet erg aantrekkelijk zijn. Wilde het museum het pand dus kunnen kopen, dan moest de prijs ergens tussen de marktwaarde en één gulden inliggen. Bij het daaropvolgende gemarchandeer speelde Cees Woudt een doorslaggevende rol. Hij wist een koopbedrag af te spreken dat voor beide partijen aanvaardbaar was. Het rapport Een maatje groter bevatte ook een schetsontwerp voor een nieuw museum van de hand van Cornelis de Jong. Het bestuur was daar zo van gecharmeerd, dat het hem vroeg om als architect voor het project op te treden. Zo werd de eerste beheerder van het museum aan het Jan Boonplein een kleine veertig jaar later de architect van het nieuwe museum. 30 MuseuW

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 30