Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter In de vorige Chronyke heb ik u verteld dat wij met ons project 'Dorp van Leeghwater, volwaardige museale participatie door gehandicapten', na een voorselectie waren doorgedrongen tot de laatste vijf nominaties voor de prijs "De Gewoonste Zaak". Dit was een eenmalige provinciale prijs in het kader van het Europese jaar van de gehandicapten en bedoeld om de integra tie van mensen met een handicap te bevorderen. Op 24 november 2003 hebben wij ons project gepresenteerd in het Pro vinciehuis. Geen eerste prijs helaas kan ik u nu vertellen maar er was wel alom waardering voor ons project en initiatief. Ook kijken wij met tevredenheid terug op de herdenking van de 'Grooten Brandt van 1654' Op zaterdag 17 en zondag 18 januari hebben wij veel be zoekers in ons nieuwe museum kunnen verwelkomen die tevens een goede indruk hebben gekregen van de sfeer in ons nieuwe onderkomen. Wij zijn nu volop bezig met het verder inrichten van o.a. de vitrines. Met de fantastische hulp van vele vrijwilligers vordert dat gestaag. Daarna moe ten overal nog teksten bij komen. Mijn vraag naar oud wasgoed had direct een aantal reacties tot gevolg en heeft voldoende kledingstukken van voor 1940 opgeleverd. De berg met zwarte aarde op het buitenterrein is afgevoerd en men is nu bezig de bestrating aan te brengen. Eind december kregen wij een belangrijke financiële bijdrage van het Prins Bernhard Fonds voor de restauratie van het beschilderde wandstuk met een afbeelding van de walvisvaart. Wij verwachten dat het walvisvaarttafereel bij de opening van het museum in volle glorie zal zijn te aanschouwen. Met de opening van het museum, op 21 april 2004, sluiten wij een lange periode van hard werken af en beginnen wij tegelijkertijd een nieuw avon tuur. Het openhouden van het museum wordt dan weer een belangrijke taak voor ons en daar kunnen wij nog wel een aantal vrijwilligers voor gebruiken. Dus meldt u aan Aldert Pilkes

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 27