van ongeveer 158m2 grond van de weduwe J.P. Hermes voor fl. 4,-/m. Dat is een tamelijk hoge prijs. Verder blijkt het waterschap van de Beemster aan Gedeputeerde Staten te hebben bericht dat zij hun bijdrage willen beperken tot f. 6000,- en f 2000,- voor het onderhoud. De oostelijke oprit komt voor rekening van het waterschap. Dat is dus anders dan eerst was afgesproken. Juli 1949 wordt er in de rondvraag van een raadsvergadering gevraagd naar de stand van zaken betreffende de nieuwe Beemsterbrug. De voorzitter zegt toe dit in een geheime vergadering toe te lichten! Een maand later wordt een besluit genomen tot vaststelling van de onder houdsplicht. De openbare vergadering wordt voor 10 minuten gesloten om over te gaan in een geheime bespreking. Na heropening van de vergadering wordt besloten dat het onderhoud voor de gehele brug voor rekening van de gemeente komt en de regeling van 1674 en het besluit van 26 september 1947 worden ingetrokken. Na aanname van dit besluit deelt de voorzitter mede dat door de bereikte overeenstemming met het waterschap de grootste moeilijkheid voor het tot stand komen van de brug overwonnen is en dat de aanbesteding van het werk nu spoedig kan plaats hebben en er mag worden verwacht dat nog dit jaar de brug gereed zal komen. Zo kan er na 4 jaar pra ten met het werk begonnen worden. M.N. Krijnse Locker heeft het plan ontworpen. Aannemers zijn D. van Diepen en P. Schotsman die samen met G.J. de Reus en G. Borsjes werk ten. Opzichters zijn de Jong en Boonacker. Waterschap Schermeer heeft het dagelijks toezicht op de bouw en betaalt ook de helft van de kosten van aan leg van de riolering. De totale kosten zouden f. 33.123,18 bedragen. De nieuwe brug is een goed voorbeeld van prima vakmanschap met een lengte van ruim 16 meter en een breedte van 4,20m. De constructie rust op een zestal 18m. lange geheide palen. Bouwvakkers werkzaam aan de brug. v.l.n.r. Johan Delis, Jan Dekker, Piet Volger, onbekende knecht van Gerrit Borsjes, Pieter Schotsman, Gert de Reus en Simon de Vries

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 12