Lezing gehouden door Herman Kaptein De Chronyke volgend jaar Grote gebeurtenissen werpen hun schaduw vooruit. Op 10 augustus 1654 werd in West- Graftdijk de waarschijnlijk grootste geleerde die het Schermer eiland gekend heeft geboren: Bernard Nieuwentijt. Met deze kwalificatie van Nieuwentijt willen we uiteraard de vele nu levende geleerden op het Scher- merieland niet tekort doen. Nieuwentijt ging zonder schroom de strijd aan met geleerden als Newton en Descartes en wist feilloos het bestaan van God te bewijzen. Uiteraard besteden we grote aandacht aan hem. Een volledige Chronyke (de tweede) wordt besteed aan de Schermerhornse Jomanda uit het begin van de 19e eeuw: Wessel van der Lee. In de eerste Chronyke van 2004 zal uitgebreid bericht worden over het nieuwe museum. Verder komen het raadhuis en het rechthuis van Grootschermer aan de orde, de brug in Scher- merhorn, het vissen in De Rijp, de landschappelijke ontwikkeling van het Schermereiland en nog vele andere zaken. De Algemene Vergadering De Algemene Ledenvergadering 2004 zal gehouden worden op dinsdag 27 april 2004 in het Rijper Huis. Aanvang 20.00 uur. Dick Mantel, secretaris Op dinsdag 16 maart 2004 organiseert de Oudheidkundige Vereniging 'Het Schermereiland' een lezing die gehouden zal worden door Herman Kaptein met als titel: Van hoog water tot Leeghwater Ontginning en inpoldering in het hart van Noord-Holland Herman Kaptein is docent aan de EFA (Educatieve Faculteit Amsterdam) en is u uiteraard bekend als auteur van het boek 'Het Schermereiland; Een zeeva rend plattelandsgebied 950-1800'. De lezing vindt plaats in de dorpskerk van Grootschermer en begint om 20.00 uur. Leden hebben gratis toegang, voor niet leden is de entree 3 euro. Noteert u datum, tijd en plaats alvast 153

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 5