Laatste fotoverslag van bouw van het nieuwe museum aan de Tuingracht Voor de inrichting van het nieuwe museum heb ik een vraag aan u: voor de opstelling op de eerste etage zijn wij op zoek naar oud wasgoed. Heeft u nog een aantal kledingstukken dat van voor 1940 dateert? Ik hoop dat u ons kunt helpen, een zoektocht heeft tot nu toe niets opgeleverd. Als u iets heeft, meldt dit aan bij Jenny Mulder, telefoon 0299-671286. Onderdeel van ons nieuwe museum is ook het project "Dorp van Leeghwater"; volwaardige museale participatie door gehandicapten. Met dit project zorgen wij ervoor dat gehandicapten ons museum kunnen bezoeken en alle dingen kunnen zien zoals ieder ander. Dit project is door de Gemeente Graft - De Rijp bij de Provincie voorgedragen voor de prijs "De Gewoonste Zaak". Het is een eenmalige provinciale prijs in het kader van het Europees jaar van de gehandicapten en bedoeld om de integratie van mensen met een handicap te bevorderen. Van de 122 ingestuurde nominaties zijn wij na een voorselectie doorgedrongen tot de laatste vijf nominaties. Op 24 november zal duidelijk zijn of wij deze prijs winnen. Traditiegetrouw verzorgt ons bestuur in november een maaltijd voor alle vrijwilligers. In het Raadhuis van Graft blikken wij dan samen terug op het afgelopen museumseizoen en kijken vooruit naar het nieuwe jaar. 's Middags staat meestal het bezoek aan een museum op het programma, nu gaan wij ons eigen nieuwe museum bekijken. In januari wordt dit voor u ook mogelijk. In de nacht van 6 op 7 januari 2004 is het precies 350 jaar geleden dat de Grote Brand in de Rijp plaatsvond en in een weekeinde in januari zullen er een aantal activiteiten plaatsvinden om bij deze gebeurtenis stil te staan. Het museum zal dan open zijn, er komt o.a. een lezing en is er een expositie van voorwerpen uit de historie van de brandbestrijding. Ook zal het topstuk uit onze collectie, het schilderij van de Grote Brand geschilderd door Egbert van der Poel, op zijn nieuwe plaats te bewonderen zijn. Ik zie er naar uit u dan in ons museum te ontvangen. Aldert Pilkes Voor de laatste keer krijgt u een fotoverslag te zien van de bouw en in richting van het nieuwe museum. Van de inrichting zelf willen we nog niet te veel prijsgeven, want we willen mensen zo nieuwsgierig maken dat ze zelf komen kijken. 190 Museum

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 42