Van de voorzitter, In deze Chronyke het vijfde deel fotoverslag van de bouw van het nieuwe museum. Als ik dit schrijf moet de schouw in de voorkamer nog worden gerestaureerd maar dat zal ook binnenkort geschieden. Verder is het pand klaar en wordt er volop gewerkt aan het inrichten van het museum. Het interieur van het museum wordt al toonbaar met de fraai uitgevoerde vitrines. De twee beschilderde deuren, een schenking van de heer en mevrouw Borst, konden wij door de sponsoring van de Rabobank Purmerend en Omstreken restaureren en staan klaar om te worden opgenomen in de opstelling over "Arm en Rijk". Het torenuurwerk van de toren van Oost-Graftdijk is zeer vakkundig gerestaureerd en wacht op het moment dat het weer aan het werk mag de tijd aangeven en de klok luiden. Zo kan ik nog wel even doorgaan, maar u moet straks toch echt zelf komen kijken. Er wordt een draaiboek voor de openingsceremonie opgesteld en er is ook een datum gepland. Dat zal in april 2004 zijn. Maar als het zover is verneemt u dit nog wel precies. Er moet nog wel veel gebeuren: de berg met zwarte aarde die op het erf ligt zal nog worden afgevoerd en dan moet het buitenterrein nog worden ingericht. Dat betekent de aanleg van het grasveld, bestrating aanleggen, bomen snoeien en beplanting aanbrengen. Uit het oude museum moeten wij nog een aantal zaken verhuizen zodat wij dit eind december kunnen overdragen aan de gemeente. 189

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 41