Hoe het begon en hoe het groeide Brakel (penningmeester), Margreet Hoek (ledenadministratie), Jan Kaptein (archiefbeheer), Aletta van Tankeren (vertegenwoordigster in museumbe stuur) en Dick Mantel (secretaris). Wie wil meehelpen aan een bloeiende vereniging? De activiteiten van de vereniging vergen ook veel vrouw/man-kracht. Bo venstaande geeft een indruk van het werk dat er verricht moet worden (niet ieder jaar in deze omvang gelukkig). Daarnaast wordt er veel speurwerk in archieven verricht en moet er heel veel tijd besteed worden aan het archive ren van het fotomateriaal. Heeft u belangstelling voor het organisatiewerk en/of het zoekwerk in archieven en/of het archiveren neem dan a.u.b. contact op met de secretaris. We zullen u met open armen ontvangen! Een grotere financiële tegemoetkoming dan de kwijtschelding van de 1 1/2 euro voor het varen zit er niet in, maar de dankbaarheid van onze 650 leden vergoedt (hopelijk) veel en het is leuk werk. Dick Mantel secretaris 072-5023123 We startten officieel in De Mieuwijdt De officiële oprichting van de Oudheidkundige Vereniging Graft-De Rijp vond plaats op 14 februari 1978 in de recreatiezaal van het bejaarden centrum "De Mieuwijdt". De heer drs. J. Schilstra uit Bergen was daartoe uit genodigd een causerie te houden. Tevens werd een kopie vertoond van de film die in 1925 was gemaakt van het 25-jarig ambtsjubileum van burge meester P.A. Romijn. Omdat het filmpje vrij kort is, werd het zelfs tweemaal achter elkaar vertoond om zo de aanwezigen gelegenheid te geven wat meer mensen "van toen" op het filmscherm te herkennen. De feitelijke oprichting had al eerder plaats gehad: op 15 november 1977, toen een "overlegavond" was uitgeschreven, die gehouden werd in "De Witte Ezel". Daar was de "werkgroep tot oprichting van een oudheidkundige ver eniging" in het leven geroepen. Die hield vervolgens ten huize van de familie A.C. van Dongen te Graft de eerste vergadering, waar werd vastgesteld dat de officiële oprichting zou plaats hebben op 14 februari. Oorspronkelijk was de opzet dat de heer G. Köhne uit Middenbeemster die oprichting luister zou bijzetten met een verhandeling over de geschiedenis van De Rijp. Hij bleek er echter niet voor in de gelegenheid, waardoor Schilstra werd uitgenodigd en bereid gevonden. 53

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 5