Museumagenda Oproep voor pijpenkoppen en boeken Misschien is het volgende iets voor u. Samen met Natuurmonumenten willen wij vanaf mei 2004 een vaararrangement aanbieden met een rondleiding door Fort Spijkerboor, een vaartocht naar De Rijp, een bezoek aan het (nieuwe) museum en een verkenning van het historische dorp, waarna weer naar het beginpunt wordt teruggevaren. Ook rolstoelrijders moeten van dit vaararrangement gebruik kunnen gaan maken. Wij hebben dit in een projectvoorstel uitgewerkt en hebben goede hoop dat de financiering op afzienbare termijn ook rond komt. Betekent echter wel dat het vaararrangement tot in detail dient te worden uitgewerkt, er een vaarschema dient te komen, wij vrijwilligers zoeken die als schipper kunnen dienen, enz. Wilt u er meer van weten of lijkt het u wel iets, ik verneem het graag van u! Aldert Pilkes Van 12 april t/m 31 juli 17de eeuws Noord-Hollands slibaardewerk, de Alkmaarse decorateurs B-l (1603-1610) en C (1609-1612) Van 12 april t/m 31 juli 'Kijk 'n kiek', van toverlantaarn tot wegwerpcamera. Een keuze uit de fotohistorische -en fotocollectie van Dirk de Herder Voor een nieuw lespakket over de kleipijp, bestemd voor leerlingen van de bovenbouw van het basisonderwijs, vraagt het museum pijpenkoppen met of zonder hielmerkje. De kinderen kunnen het lespakket gebruiken voor een spreekbeurt of werkstuk. Heeft u boeken waar u afstand van kunt doen of gewoon kwijt wilt? Breng ze naar het museum, want ook dit jaar hebben we weer een kraam op de boekenmarkt. Bovendien ondersteunt u ons hiermee, want de opbrengst komt ten goede aan het nieuwe museum. 92

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 44