Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter, J Jet museum is weer open. Dit jaar is echt het .laatste seizoen in het pand aan het Jan Boonplein. Dus ook de laatste kans om dit pand met die bijzondere sfeer nog eens te voelen en te proeven. Dit jaar geen aparte bijeenkomst bij de opening van het nieuwe museumseizoen met een nieuwe tentoonstelling. Gelet op de vele positieve reacties in het vorige seizoen is namelijk de tentoonstelling 'Kijk een kiek', van toverlantaarn tot wegwerpcamera, verlengd. Maar ook voor onze trouwe bezoeker is deze tentoonstelling opnieuw een bezoekje waard want de opstelling is licht gewijzigd en er is een aanvulling van een achttal foto's van Dirk de Herder. Verder is op de eerste etage een nieuwe expositie van slib aardewerk: nu met aandacht voor een tweetal decorateurs. In combinatie met de tentoonstelling over de boerderijen op het Schermereiland in het Raadhuis van Graft zijn deze volgens mij voldoende redenen om ons een bezoek te brengen. De expositieloods en de galerij van het nieuwe museum aan de tuingracht hebben wij al in gebruik genomen. De Thuiszorg is tijdelijk gehuisvest op de begane grond, het depot in de kelder en op de eerste etage is al in belangrijke mate ingericht. Ook zijn al veel voorwerpen uit de andere depots overgebracht. Een aantal vrijwilligers hebben veel tijd, energie en transpiratie besteed aan het uitslopen van het voorgebouw. En daarmee in geld gezien een belangrijk besparing voor ons gerealiseerd. Onze oprechte dank hiervoor! De restauratie van het voorgebouw is nu in volle gang. Verheugend is het om vast te stellen dat er steeds meer vrijwilligers bijkomen die ons komen helpen. Ook iets voor u.. 91

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 43