Silo voor het conserveren van gras. Kuilen in de silo, 1960. In een eerder stadium werd dit zonder betonnen kuip gedaan, maar dit bracht veel rotting aan de randen teweeg. In onze bedrijfsvoering kon den we de silo op het erf plaatsen om dat we een deel van het weiland rij dend konden bereiken. Als het gras dan tot de rand kwam werden er z.g. n. opzetstukken geplaatst, die dan la ter weer konden worden weggehaald. Deze kleine ronde silo's zijn nu niet meer in gebruik, maar op ons erf blijft hij staan als een soort monument. Ruwweg stonden de koeien van 1 november tot 1 mei op stal. De mest kwam in de groep en dit werd met een kruiwagen naar de wal gereden, waar het met een greep in de praam werd gepikt en naar het weiland gevaren. Daar moest het dan weer uit de praam gepikt worden. We zagen zo in de polder legio mesthopen op de weilanden en na de hooioogst werd het over het land gebracht, soms weer met de kruiwagen. Boeren die een paard hadden deden het met de driewielde kar of met een trog, wat een soort voertuigje zonder wielen was. Plattegrond van de boerderij 1. voordeur 2. achterdeur 3. koegang 4. stallen melkvee 5. hooiberg 6. dars 7. darsdeuren, 2.95m hoog 1.80m breed 8. voeder-en drinkgoot 9. groep voor mest 10. zinkput gier 11. nortonput 12. regenbak 13. nortonpomp 14. ingang voorhuis 15. woonkamer 16. voorkamertje 17. 2 bedsteden 18. kamertje 19. erf 20. sloot, vaarweg 2 0 21. erjverharding, schuur en afluiving 22. straat 24. stookplaats 23. aanrecht 25. kelder (onder de kamer) 89

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 41