25 jaar Oudheidkundige Vereniging en een nieuwe naam Voor het eerst treft u op de kaft van deze Chronyke de nieuwe naam aan: Oudheidkundige Vereniging 'Het Schermereiland'. Op de algemene ledenvergadering van 26 maart 2003 is tot de naamsveran dering besloten. We moeten nog naar de notaris voor het passeren van de akte maar de datum van de vergadering nemen we aan als ingangsdatum. Andere wijzigingen in de statuten betreffen het werkgebied van de vereni ging, de zittingsduur van bestuursleden en nog wat andere ondergeschikte punten. De jubileum-activiteiten zijn ondertussen, in dit bijzondere jaar 2003, in volle gang. Op vrijdag 11 april, precies 25 jaar na de eerste officiële vergade ring van de Oudheidkundige Vereniging Graft-De Rijp, vond de receptie en de opening van de tentoonstelling 'Pronk terug op het Schermereiland' plaats in het Grafter Raadhuis. Vele leden en genodigden waren in de overvolle raads zaal getuige van het welkomstwoord van de voorzitter Pieter Schotsman, waarin hij met name de leden van verdienste, de heren Oldenburg en Booy, de wethouder van Graft-De Rijp en de burgemeester van Schermer welkom heette en waarin hij een ieder bedankte voor de inzet in deze en in voorbije tijd. De voorzitter bedankte ook de heer Hol van het Rijksarchief in Noord- Holland voor de medewerking aan de tentoonstelling. Hierna voerden wethouder Deckwitz van Graft-De Rijp en burgemeester Schelberg van de gemeente Schermer het woord. Ze benadrukten het be lang van het werk van een Oudheidkundige Vereniging. De heer Deckwitz verrichtte ook de officiële opening van de tentoonstelling door de laatste tekening van Cornelis Pronk op te hangen, die van de Grote Kerk in de Rijp. Hierna volgde een geanimeerde receptie. De twee weekenden na de opening werd de tentoonstelling goed be zocht. Gestimuleerd door het schitterende weer vonden zo'n tweehonderd bezoekers hun weg naar het raadhuis. De tentoonstelling is ondertussen afgebroken, maar komt misschien nog terug in Schermerhorn, Driehuizen en Zuidschermer. Al eerder in dit jaar, te weten op 12 februari heeft in de Noordeinder Vermaning de lezing van Prof. Schutte over normen en waarden in het 18e eeuwse Graft en De Rijp plaats gevonden. Niet echt vallend onder de vie ring van het jubileum, maar wel een geslaagde activiteit in het jubileum jaar. Elders in dit nummer vindt u een verslag van deze lezing. Het hoofdbestanddeel van deze Chronyke bestaat uit een uitgebreide te rugblik op de afgelopen 25 jaar geschreven door de heer Booy. De heer Booy 51

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 3