Zomeravondwandeling in Alkmaar op zaterdag 21 juni In de vorige "Chonyke" stond in het artikel over de Knokploeg De Rijp op pagina 20 een foto van een knokploeg, opgesteld voor het gebouw van het Kadaster te Alkmaar. Volgens het onderschrift zou de derde man van links Jo Bommer zijn. Hij was weliswaar lid van de knokploeg De Rijp, maar de knok ploeg op de betreffende foto was niet die uit De Rijp. Het was de knokploeg uit de Schermer. Jo Bommer maakte daarvan niet deel uit. De daarop voorkomende personen waren, van links naar rechts: Maarten Rol uit de Starnmeer, Willem Mantel (nu in USA), Sijbrand Booy eveneens uit de Starnmeer, Henk van 't Huis, Nico van Wingerden, Theo van Saas, Frits Kaarsenmaker, Jan Romar, Cees Ens, Jan Brunekreef (onderduikersnaam: Piet Drie; hij was de pelotonscommandant). Vooraan, gehurkt: Aad van Splunter en Jaap van den Berg (onderduikersnaam: Koos; hij was de groeps commandant). De enige - tegenwoordige - inwoner van De Rijp op de foto is Cees Ens. Hij woonde destijds bij Stompetoren. Zaterdag 21 juni is het weer zo ver. Dan houden we onze traditionele zo meravondwandeling. We gaan dit jaar nader kennis maken met de stad Alkmaar. Een gids van de Historische Vereniging Alkmaar zal ons door de stad leiden en ons wijzen op bijzondere panden en mooie plekjes. We worden om 19.30 uur verwacht bij de Schermerpoort op het Scher mereiland. Hier wacht de gids ons op. Na een korte wandeling over het Schermereiland varen we met het veerpontje over het Noord-Hollands kanaal naar aan de overkant. Van hieruit vervolgen we onze wandeling door de oude binnenstad. De wandeling zal 1,5 a 2 uur duren. Wij hopen natuurlijk dat de opkomst weer hoog zal zijn. Tot ziens op 21 juni. (U hoeft zich niet van te voren aan te melden). Routebeschrijving: U rijdt vanuit Graft-De Rijp over de N 244 richting Alkmaar. Aan het einde bij de stoplichten slaat u rechts af. Bij de tweede stoplichten slaat u links af richting het centrum en Oudorp. Dit is de Nieuwe Schermerweg. U neemt de tweede straat links. Daarna de eerste straat rechts Oudorperdijkje. Deze aanhouden tot aan Schermer- weg. Nu rechtsaf de Schermerweg op. Aan het einde staat de Schermerpoort. Vlak bij de poort is weinig parkeerruimte, dus is het handig om al eerder uw auto te parkeren. Inlichtingen bij Michèle Tromp, tel. 0299-674335 83

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 35