Nogmaals de Knokploeg De Rijp; twee rectificaties/toevoegingen. De eerste is van de heer Waterdrinker uit Den Helder. Van hem ontvingen we het volgende commentaar op het onderschrift van foto nr. 9 op blz. 20 van het artikel over de knokploeg De Rijp in de Chronyke van maart 2003. De gefotografeerde verzetsmensen zijn geen KP'ers (eigenlijk LKP= Lan delijke Knokploegen) doch maken deel uit van de Eerste Sectie Gewestelijke en Districts Stormtroepen der NBS. Sectiecommandant is wijlen Jacobus van den Berg (schuilnaam Coos). Hij is de knielende man met de karabijn en helm op. Naast hem knielt wijlen Adriaan van Splunter. De drie mannen ter rechter zijde zijn: Jan Romar, Cees Ens en wijlen Jan Brunekreef (Piet III), de Groepscommandant van Groep 1 van de Eerste Sectie. Van de overige ge- fotografeerden ben ik de namen vergeten. De KP (Knok Ploegen) die overal in het land werden opgericht) voorzagen door middel van overvallen in de behoefte aan distributiebescheiden en per soonsbewijzen en verdonkeremaanden bevolkingsregisters etc. Om eventueel gewapenderhand aan de bevrijding te kunnen deelnemen werden de Gewestelijke en Districts Stormtroepen opgericht. De Districts commandant van het district 11 waartoe de bewuste sectie I behoorde, was de Kapitein van Eekelen (Oom Theo). Hij had zijn hoofdkwartier in de (later platgebrande) boerderij van de familie Koning aan de Noordervaart. De ge westelijke Commandant was de Overste Wastenecker. Hij zetelde in Huize "Westerlicht' te Alkmaar. Mijn vader, Nico Waterdrinker, destijs politieman te Schermerhorn, commandeerde de Derde Sectie van diezelfde Stormtroepen. De tweede rectificatie kwam van de heer C. Booy uit De Rijp. Zijn reactie volgt hierna. 82

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 34