Foto-registratie De aandacht die het bestuur van de OHV kort na de oprichting aan de zerken besteedde, resulteerde in een fotografische registratie door Cees de Gooyer. Hij heeft de zerken zodanig gefotografeerd dat de teksten, huismer ken en andere heraldische kenmerken ook leesbaar en herkenbaar zijn in de ze documentatie. Maar het zelf zoeken en vinden op de echte zerken is ui teraard nog altijd het echte "avontuur" voor de familiespeurders. Inmiddels is er, voortbordurende op de gegevens die Belonje en Bloys van Treslong Prins hadden verzameld, een nieuwe namenlijst samengesteld, op initiatief van de documentatiewerkgroep van de OHV, die wekelijks in het Grafter raadhuis actief is. Dit boekje van 27 pagina's drukwerk, bevat lijsten van alle namen die op de zerken voorkomen. Ze zijn, om het zoeken te vereenvoudigen, op verschil lende manieren gerangschikt. In de eerste lijst volgens patroniemen. Dat wil zeggen dat je bijvoorbeeld Cornelis Ariansz Schermer in die lijst aantreft on der de "A" van Ariansz. en Dirk Meinesz van Amsterdam onder de "M" van Meinesz. Maar in lijst twee kom je dezelfde namen tegen op alfabet naar hun voornaam. Dus onder de "C" van Cornelis en onder de "D" van Dirk. Achter de namen staat in de lijsten steeds het jaar van overlijden vermeld en daarachter tussen haakjes het nummer waarmee Belonje in zijn lijst het betreffende graf vermeldde. Het boekje (de namenlijst dus) bevat ook een complete plattegrond waar- 80

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 32