6 juni: De vondsten bij het Weeshuis, in hoofdzaak scherven van aarde werk, zijn uitgezocht en toebedeeld aan o.a. het weeshuisbestuur. Een bord met granaatappel- versiering dient te worden gerestaureerd.. Het Walhuis van wijlen Jan Boon wordt gerestaureerd. Misschien toekomstige bergplaats voor bodemvondsten? 1980 29 januari: De ABC-hutten zijn misschien beschikbaar als werkruimte voor de restauraties en als bergplaats voor de gevonden aardewerkscherven. Ook de zolder van het Groene Kruisgebouw wordt als zodanig genoemd. Ge sproken wordt over mogelijk graafwerk op de plaats van de boerderij van wijlen Geertje Blaauw in Noordeinde. Liliane Lagauw heeft een zgn. kattekop (pomp) beschikbaar voor de graafploeg. Er dient nog wel een slang aan ge koppeld. De graafploeg haalt de pomp en mag hem bij Berkhout plaatsen. 11 maart: Medegedeeld wordt dat de zolder van het Groene Kruisgebouw mag worden gebruikt. Graafwerk op terrein van "Broedershoeve" (Geertje Blaauw) heeft niet veel opgeleverd. 1981 27 januari: De verzameling scherven is overgebracht van het Grafter raad huis naar het Groene Kruisgebouw. 24 maart: Er staat graafwerk op het programma op het terrein van Bark aan de Kerkstraat. 17 november: De opgravingen op terrein Bark en het baggeren in de sloot hebben mooie vondsten opgeleverd. Onder andere tinnen lepels, grapen en interessante scherven. Er is gebruik gemaakt van een gehuurde dragline voor het baggeren. 1982 3 maart: De kattekop bij Berkhout staat in de weg. Overlegd wordt of die bij het Walhuis kan worden geplaatst. 3 november: Er is een schervenmiddag georganiseerd geweest, maar die werd door slechts tien personen bezocht. 1985 26 maart: De krant meldt dat in de Eilandspolder met archeologisch on derzoek wordt begonnen. Dit in het kader van de ruilverkaveling Eilandspol der. Het onderzoek wordt verricht door de stichting RAAP, het Regionaal Ar cheologisch en Archiverings Project, in opdracht van het ministerie van land bouw. 72

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 24