De familie Van Petten in Graft bood een stapel ansichtkaarten aan voor de collectie. Een schitterende aanwinst was ook de serie van ongeveer hon derd foto's die onder meer tijdens de restauratie in 1923 van de grote kerk in De Rijp zijn gemaakt, door de toenmalige opzichter van het werk, de heer P. van der Meulen. Nooit klaar De werkgroep, die elke dinsdagmorgen in het Grafter raadhuis aanwezig is, bestaat momenteel uit Jan Kaptein en Leo den Engelse uit De Rijp en Jaap Feenstra uit Graft. Jan Stoop maakt er zich verdienstelijk door het digitalise ren ("scannen") van het fotomateriaal. Nico Stroet uit Limmen leverde be langrijk werk door het documenteren van alle boerderijen in het werkgebied. Een aantal ervan selecteerde hij voor de tentoonstelling die nu tot eind okto ber in het Grafter raadhuis is te zien in het kader van het "Jaar van de boerde rij". De betreffende foto's zijn gemaakt door Cees de Gooyer, in opdracht van de OHV. De vraag die bij de lezer, van dit alles kennis genomen hebbende, mis schien opwelt is mogelijk: raakt de werkgroep niet uitgewerkt? Het antwoord: voorlopig niet. Van het aanwezige beeldmateriaal zijn nu circa 2000 foto's via de computer in het naslagsysteem verwerkt. Voor de ver werking van de rest is naar schatting nog wel vijf jaar nodig. En intussen koesteren de werkgroepleden de hoop dat de stroom aanwinsten niet op droogt, in de wetenschap dat er vast nog veel beeld- en ander documentatie materiaal onder de Schermereilanders berust, wat een plaats in het archief waard is. Cor Booy 68

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 20