De inhoud van de "Chronyke" is beschermd! Certificaat van verdienste voor Sip Kregel In april 1992 publiceerden we in onze "Chronyke" het verhaal van de "overval" die tijdens de oorlogsjaren werd gepleegd door de KP De Rijp op de gemeentesecretarie van Schermerhorn. De overval werd verricht om het bevolkingsregister mee te nemen, waardoor de Duitsers geen adresmateriaal zouden hebben om mannen voor de "Arbeitseinsatz" in Duitsland te kunnen oppakken.Het betreffende verhaal was verteld door Kees Huijsman, die als lid van de knokploeg had deelgenomen aan de (in scène gezette) overval. Zijn vertelling hadden we op de band opgenomen en voor publikatie bewerkt. Een paar weken later, begin mei, de tijd van de verhalen uit het verzet, verscheen datzelfde verhaal in een wekelijks verschijnend nieuwsblad waar van we de naam nu niet noemen, omdat die met een "P" begint. Ook wij had den de "P" in, omdat ons verhaal letterlijk, maar zonder vragen en toestem ming was overgenomen, zeg maar "gejat", uit de "Chronyke". De knip-en-plak-redacteur had er bovendien brutaalweg zijn eigen naam onder gezet. Zoiets mag uiteraard helemaal niet. Ook de inhoud van onze Chronyke is, door de auteurswet, wettelijk beschermd tegen plagiaat! Er werd aangifte gedaan en proces-verbaal opgemaakt, waarin opgeno men dat een vergoeding van 150 ten bate van de clubkas redelijk werd ge acht. De uitgever van de P-krant werd veroordeeld tot een boete van 150 en tot het storten van eenzelfde bedrag in onze clubkas, want er bestaat gerech tigheid in de polder.. Cor Booy Na de pauze van de Algemene Vergadering van de Hollandsche Molen op 22 maart 2003 in het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam werd, zoals ieder jaar, een aantal mensen onderscheiden. Eén van hen was Sip Kregel uit Driehuizen. Het certificaat van verdienste kreeg hij voor zijn inzet voor de Schermer Molens. Dit doet hij nu al vanaf 1983 (molenbrand G), tot nu toe. Met deze erkenning toonde men hier het gevoel van waardering voor de door hem ge leverde inzet op het gebied van het molenbehoud in de Schermer. P. J. Bommer 63

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 15